TIT nr 12 (1703) z 24 marca 2023r.

mistrz mSiatkówka młodzieżowa. Turniej finałowy juniorów rozegrany został w Arenie Lodowej w Tomaszowie

Lepszego prezentu na 100-lecie istnienia RKS Lechia nie mogliśmy sobie wymarzyć. Nasi juniorzy pod wodzą trenera Kamila Czapnika zostali mistrzem Polski w piłce siatkowej. Na ten wielki sukces tomaszowska siatkówka czekała 55 lat. Na stulecie klubu RKS Lechia wielka siatkówka w młodzieżowym wydaniu zawitała do naszego miasta. Tomaszowskie Centrum Sportu było organizatorem turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorów 2023, z udziałem ośmiu najlepszych drużyn w kraju, który rozpoczął się 14 marca i zakończył w sobotę wielkim tryumfem gospodarzy.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

tataruch m- Arena już nie będzie monopolistą, dyktującym maksymalne stawki. Jeśli prezydent Tomaszowa nie będzie chciał rozmawiać, to pojedziemy do Zakopanego - mówi w rozmowie z nami Rafał Tataruch, prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.

- Jak się układa panu (PZŁS) współpraca z władzami Tomaszowa?

Trudne pytanie... Na pewno polityka cenowa nie przyciąga ludzi, to przekłada się też na liczbę trenujących w Arenie zawodników. Ceny są zaporowe, po kilkadziesiąt złotych za trening. Przy takich stawkach łyżwiarstwo staje się droższe niż tenis ziemny.

A jak wypadła organizacja ostatnich Pucharów Świata na długim torze?

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

wet mRoszady na stanowisku powiatowego lekarza weterynarii w Tomaszowie odbywają się w ostatnich tygodniach w zadziwiającym wręcz tempie. 17 marca br. z pełnienia tej funkcji, zaledwie po miesiącu, został odwołany Radosław Pełka. W jego obronie stanęli pracownicy tomaszowskiego inspektoratu. Tymczasem jest już wybrany nowy powiatowy lekarz weterynarii.

Funkcję powiatowego lekarza weterynarii przez lata pełnił w Tomaszowie Krzysztof Zając. Jego zastępcą był Radosław Pełka. 14 lutego br. nastąpiła zmiana, Radosław Pełka został powiatowym lekarzem weterynarii, a Krzysztof Zając jego zastępcą. Sytuacja ta nie trwała długo. 17 marca br. nowy szef inspektoratu został odwołany, co wywołało burzę.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

mlodzicySiatkówka najmłodszych w Tomaszowie

Przed niespełna dwoma tygodniami młodzicy Lechii zostali mistrzami województwa łódzkiego, a już w miniony weekend wystartowali w rozgrywkach krajowych. Jeden z turniejów 1/8 finału mistrzostw Polski rozegrany został w Tomaszowie. Młodzi siatkarze rozgrywki krajowe zaczęli od 1/8 finału. Zawody w hali SP nr 10 na Niebrowie rozegrano nietypowo, bo w piątek i sobotę. Powodem był turniej mistrzowski młodziczek, zaplanowany w tej samej hali na sobotę i niedzielę.

Zmagania w Tomaszowie zainaugurował 17 marca mecz Lechii z Gwardią Wrocław. Podopieczni trenera Rafała Strawińskiego wygrali pewnie 2:0 (25:15, 25:19).

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

Piłka nożna. Rozkręca się runda wiosenna w IV lidze łódzkiej

W miniony weekend rozegrane ostały mecze trzeciej kolejki rundy wiosennej w IV lidze łódzkiej, w której występuje Stal Niewiadów, ale nasz beniaminek zagrał w tym roku dopiero po raz pierwszy. Wcześniej na inaugurację dostał walkower od LKS Kwiatkowice, a przed tygodniem pojedynek z Widzewem II został odwołany z powodu złego stanu boiska. Niewiadowianom udało się więc zagrać dopiero w minioną sobotę. Podopieczni trenera Jakubczaka pojechali do Strykowa, gdzie zremisowali bez bramek z sąsiadem w tabeli. Punkcik zdobyty na wyjeździe ze Zjednoczonymi dał naszej drużynie awans o dwa miejsca.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty