Tomaszowianin był medalistą mundialu
W czwartek, 11 czerwca zaczynają się piłkarskie mistrzostwa świata. Piękną historię w tej najważniejszej i najpopularniejszej imprezie zapisał piłkarz urodzony w Tomaszowie.
To będzie 23. mundial w historii, pierwszy rozgrywany w trzech krajach: Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku. Polacy dziewięciokrotnie startowali w piłkarskich mistrzostwach świata. Pierwszy raz w 1938 r. we Francji. Wtedy rozegrali tylko jedno spotkanie. Na następny mundial Biało-Czerwoni pojechali dopiero w 1974 r. i zaskoczyli cały świat. Wygrywali kolejno z Argentyną, Haiti, Włochami, Szwecją i Jugosławią. Podopieczni trenera Kazimierza Górskiego przegrali dopiero w półfinale w słynnym meczu na wodzie z Niemcami. W meczu o trzecie miejsce ograli Brazylijczyków. Królem strzelców został Grzegorz Lato, z siedmioma golami. W 1978 r. w Argentynie Polacy byli stawiani w gronie faworytów, ale po porażkach z Argentyną i Brazylią zakończyli udział w mistrzostwach na miejscach 5–8.






