TIT nr 29 (1616) z 23 lipca 2021r.

Pool bilard

Rozpoczął się cykl bilardowy Dynamic Bilard Best of the East. W turnieju Slovakia 9-bal open Polacy jak zwykle w tej imprezie dominowali. W czołowej ósemce było sześciu naszych reprezentantów, a w czwórce trzech. Niestety, zabrakło złota. Węgierski bilardzista Oliver Szolnoki w finale pokonał naszego juniora Oskara Jamorskiego 7:5. Brązowe medale wywalczyli dwaj Michał Muklewicz i Konrad Juszczyszyn. Na ćwierćfinale start zakończył Mariusz Skoneczny z Dachy Lipiński Tomaszów Maz., który uległ 5:7 Jamorskiemu.

W Bratysławie wystąpiło 72 zawodników, którzy najpierw grali eliminacje w dziewiętnastu  grupach. Do fazy pucharowej zakwalifikowało się 32 bilardzistów.

Skoneczny bez problemu wygrał swoją grupę, a następnie dwa mecze w pierwszej i drugiej rundzie pucharowej.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

siat mTomaszowskie Centrum Sportu wchłania KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki SA

Po długiej przerwie do ciężkiej pracy przystąpili siatkarze KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki SA. W poniedziałek (19 lipca) drużyna pod wodzą trenera Bartłomieja Rebzdy rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu 2021/22. Z klubem pożegnało się sześciu zawodników, a na ich miejsce przyszło sześciu nowych graczy. Trzon zespołu został utrzymany, a że pojawiły się wzmocnienia, jest nadzieja, że lechici będą walczyć o czołowe lokaty na bezpośrednim zapleczu PlusLigi. Poprzedni sezon dla siatkarzy Lechii nie był zbyt udany. Podopieczni trenera Rebzdy nie zakwalifikowali się do fazy play-off.

wyszarzenie

mistrzSiatkówka na plaży w wykonaniu tomaszowian

W środę w Sulejowie rozpoczął się finał tegorocznych mistrzostw Polski młodzików w siatkówce plażowej, w którym rywalizuje para Lechii Tomaszów Mateusz Gruszka i Adrian Lewandowski. Natomiast w poniedziałek w finale krajowego czempionatu na plaży wystąpią dwie pary kadetów Lechii, choć tym razem Marcel Hendzelewski i Dawid Suski oraz Kacper Socha i Jakub Sygitowicz będą reprezentowali KS Arena Tomaszów Maz.

wyszarzenie

braz mSiatkówka młodzieżowa. Zawodnicy Lechii byli na mistrzostwach Starego Kontynentu

Reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce w mistrzostwach Europy w siatkówce mężczyzn do 17 lat. W ostatnim, decydującym o brązowym krążku pojedynku biało-czerwoni pokonali Włochów 3:1 (23:25, 25:16, 29:27, 25:16). W naszej kadrze z powodzeniem występowało trzech zawodników KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki SA. Artur Brzostowicz, Jakub Nowak i Jakub Kubacki byli podstawowymi siatkarzami polskiej ekipy, a Nowak został najlepszym blokującym zawodów. Tomaszowianie byli objawieniem mistrzostw. Do reprezentacji zostali powołani w ostatniej chwili, tuż po zdobyciu przez juniorów młodszych Lechii mistrzostwa Polski i ich zatwierdzenia do startu w Albanii udało się dokonać tuż przed wyjazdem do Tirany.