TIT nr 43 (1577) z 23 października 2020r.

Nauczyciele przedszkoli i szkół podstawowych nie otrzymali nagród, które gwarantuje im przepis Karty nauczyciela. Władze Tomaszowa nie potrafią tego logicznie wytłumaczyć. Brak pieniędzy w budżecie? Tymczasem prezydent przyznaje wiceprezydentom i sekretarzowi miasta specjalne dodatki. Oburzeni są zarówno sami nauczyciele, jak i związki zawodowe.

Przepis Karty nauczyciela mówi jasno: Tworzy się specjalny fundusz na nagrody dla nauczycieli za ich osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze: w budżetach organów prowadzących szkoły w wysokości co najmniej 1% planowanych rocznych wynagrodzeń osobowych, z przeznaczeniem na wypłaty nagród organów prowadzących szkoły i dyrektorów szkół.

Przepisy przepisami, a prezydent robi swoje

Władze naszego miasta nie potrafią logicznie wytłumaczyć decyzji o nieprzyznaniu nagród pracownikom oświaty. - Nie możemy lekkomyślnie podchodzić do budżetu. Od tego może zależeć czyjeś być albo nie być.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp


psychik m12 października prezes Tomaszowskiego Centrum Zdrowia dr n. med. Wiesław Chudzik poinformował wojewodę łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego, że zobowiązuje się do zakończenia remontu oddziału psychiatrycznego do 19 października.

Niestety nie udało się, remont trwa nadal. - W ciągu tygodnia musimy go dokończyć ten remont. Ekipy remontowe są nam pilnie potrzebne i będziemy wdzięczni za każde wsparcie i pomoc - mówił wtedy prezes naszego szpitala. Staraliśmy się pomóc.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp


Około 2300 testów wykonuje się przez laboratoria w województwie łódzkim w ciągu doby. Są jednak osoby, które uważają, że to wciąż za mało i że trudno się doprosić o zlecenie na wymaz.

Jedna z tomaszowianek obawia się, że przeszła zakażenie koronawirusem, ale nie dostała zlecenia na wymaz. - Na początku miałam gorączkę, bóle mięśniowe i kaszel z dusznościami, ale nie straciłam węchu i smaku. Jak straciłam węch i smak, to spadła mi gorączka, więc nie miałam czterech objawów zakażenia jednocześnie - mówi nam. Izolowała się w domu i teraz czuje się już lepiej, ale uważa, iż powinna mieć możliwość zrobienia testu w ramach NFZ. Zgłosili się do nas także inni czytelnicy, którzy nie dostali takiego zlecenia, a uważają, że mogli się zarazić.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp


nawiedzeniSą tacy, którzy twierdzą, że koronawirusa nie ma. A już na pewno nie ma go w kościele. - To bzdura! Samo takie myślenie jest niebezpieczne. Niestety są też tacy, którzy głoszą tak absurdalne poglądy. Przykro mi to powiedzieć, ale są wśród nich również lekarze, osoby publiczne. Dla nich troska o zdrowie i życie ludzkie powinna być wartością najważniejszą - mówi ks. Grzegorz Chirk, proboszcz parafii św. Rodziny w Tomaszowie.

Jestem załamany tym, co się dzieje. Sama epidemia to tragedia dla wielu ludzi, ale to, co się wokół niej tworzy, to już jest jakiś absurd. Oczywiście każdy ma prawdo do swoich opinii i wyrażania poglądów. Jednak nie można lekceważyć zagrożenia, z jakim mamy do czynienia. Mówić, że nic się nie dzieje i mieszać ludziom w głowach - twierdzi ks. G. Chirk.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp


...Dopiero zaczęliśmy odzyskiwać zaufanie klientów po poprzednim lockdownie i znowu nas zamknęli. Decyzja rządu w tej kwestii jest zupełnie nieuzasadniona. Przecież do tej pory nie było żadnego ogniska wirusa w siłowni czy klubie fitness - mówi Adam Sobótka, właściciel tomaszowskiej siłowni "Apollo".

 Wiosną ta branża była "zamrożona" przez prawie trzy miesiące. Była stopniowo "odmrażana" dopiero od początku czerwca. - Wtedy ściśle przestrzegaliśmy obostrzeń. Zgodnie z wytycznymi puszczaliśmy na siłownię jedną osobę na 10 mkw. Wszystko było na bieżąco dezynfekowane. Podobnie mogło być teraz, przy drugiej fali epidemii. Byliśmy przygotowani na taki scenariusz. Decyzja rządu była dla nas kompletnym zaskoczeniem, wręcz szokiem - mówi A. Sobótka.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp


Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty