TIT nr 3 (1694) z 20 stycznia 2023r.

pilica mmCiało 30-letniej kobiety wyłowiono w środę, 18 stycznia z Pilicy w okolicach mostu żelaznego. Okoliczności tragedii wyjaśnia prokuratura.

Kobieta wyszła z domu około godz. 7.00. Przez dłuższy czas nie wracała, więc zaniepokojeni bliscy zawiadomili policji. Było około godz. 9.00. Na nogi zostały postawione znaczne siły policyjne, a następnie straży pożarnej. 

Policyjny pies tropiący doprowadził służby nad Pilicę, na plażę na przystani przy ul. PCK.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

zalew mNa tę inwestycję czekano prawie 50 lat. W końcu jest realizowana. Wzdłuż nabrzeża zalewu w Smardzewicach budowana jest promenada. Po pół wieku w deptak z prawdziwego zdarzenia zmieni się też molo.

Molo, jak cały zbiornik, powstało na początku lat 70. ub.w. (budowa zalewu została zakończona w 1974 r.) Miało być budowlą hydrologiczną, chroniącą zaporę przed uderzeniem wysokiej fali. Od początku służyło również jako deptak, który przez ostatnie pięć dekad miał kilku właścicieli i dzierżawców.  Do 1984 r. zarządzał nim Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji, a później Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy "Borki" w Swolszewicach Małych, położony po drugiej stronie zalewu.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

pozar mDokładnie 1544 razy interweniowali strażacy z powiatu tomaszowskiego w ubiegłym roku. Wyjeżdżali głównie do pożarów, ale też do wypadków czy usuwania skutków nawałnic. Ratowali ludzkie zdrowie i życie. Niestety 23 osób nie udało się uratować - trzy z nich zginęły w pożarach, a sześć w wypadkach.

W 2022 r. strażacy gasili 413 pożarów, interweniowali przy 1031 miejscowych zagrożeniach, czyli wypadkach (106 razy), usuwaniu skutków wichur (306), zdarzeniach na wodzie itd.

 - W stosunku do 2021 r. odnotowaliśmy spadek wszystkich zdarzeń o 640. Natomiast znaczny wzrost samych pożarów, aż o 112. 

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

wegiel mWładze wykorzystały fakt, że trzeba było błyskawicznie zebrać radnych i pod obrady włożyły trzy dodatkowe punkty, które nie powinny być procedowane w trybie nadzwyczajnym.

W ubiegłą środę, 11 stycznia, odbyła się sześćdziesiąta dziewiąta w tej kadencji sesja Rady Miejskiej. Zwołano ją w trybie nadzwyczajnym tak właściwie tylko w jedynym celu. Chodziło o wprowadzenie do budżetu niewielkich pieniędzy, które miasto dostało na tzw. dodatek węglowy. 

Choć mamy dopiero pierwsze dni nowego roku radni już dokonani pierwszych zmian w uchwalonym przed niespełna miesiącem budżecie Tomaszowa.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

obwod m

- Tomaszów Mazowiecki będzie miał swoją obwodnicę ! - obwieścił tuż przed świętami Bożego Narodzenia prezydent Marcin Witko. Jego entuzjazm udzielił się wielu mieszkańcom naszego miasta i okolic. Jednak ta euforia jest niczym nieuzasadniona. Na razie praktycznie nic nie wiemy na temat nowej drogi, która miałaby stać się obwodnicą naszego miasta. Nie wiemy kiedy zostanie zbudowana, w jakim przebiegu.

Pod koniec ub.r. Rada Ministrów przyjęła Rządowy Program Budowy Dróg Krajowych do 2030 r. (z perspektywą do 2033 r.). W tym dokumencie jest nowy odcinek drogi ekspresowej nr 12 Kozenin - Tomaszów Mazowiecki - Łódź-Południe, który mógłby być obwodnicą miasta.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty