psiak mOd 18 do 20 października prowadzone były atestacje psów policyjnych. W garnizonie łódzkim służy około 50 czworonogów. Są niezastąpione w wielu akcjach.

 Testom poddawane były psy patrolowe, tropiące oraz patrolowo-tropiące. Sprawdzane było posłuszeństwo, czyli odpowiednie reagowanie na komendy wydawane przez przewodnika. Musiały wykazać się też sprawnością fizyczną na specjalnym torze przeszkód. Podczas pozorowanego ataku pies bronił swojego przewodnika przez napastnikiem. To bardzo ważna umiejętność, która przydaje się głównie podczas zabezpieczania imprez masowych, zwłaszcza meczów piłkarskich. Sprawdzany był też psi węch.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It
Dodaj komentarz
Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.

Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty