TIT nr 17 (1604) z 30 kwietnia 2021r.

rydzykNiestety - do dziś nie otrzymaliśmy odpowiedzi na pytania związane z objęciem przez prezydenta Marcina Witko stanowiska w radzie nadzorczej chełmskiej spółki komunalnej. Wiemy natomiast, że pan prezydent ma stosowne uprawnienia, by w takiej radzie zasiadać.

Zdobył je w latach 2018-2021 w trakcie studiów podyplomowych w toruńskiej Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej. Nie była to nauka bezpłatna. Została sfinansowana ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego (10 000 zł) i Urzędu Miasta - 2500 zł.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

galeria mTrudno sobie wyobrazić Tomaszów bez słynnej Galerii Arkady, przesyconej sztuką, artystycznym duchem, historią zaklętą między starymi łukami. To niezwykłe miejsce obchodzi właśnie 50.lecie swojej działalności.

Od jatek do kultury

Galeria Arkady znajduje się w centrum Tomaszowa, w zabytkowym budynku, związanym z miastem praktycznie od jego początku. Do jego powstania przyczynił się sam hrabia Antoni Ostrowski, który uwzględnił go w opracowanym przez siebie planie przestrzennym miasta.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

straz wedkarskaPolicja i Straż Rybacka są bezradne wobec kłusowników wodnych. Zbulwersowani wędkarze zapowiadają, że wezmą sprawy w swoje ręce. Trzeba będzie założyć stowarzyszenie "Łowcy kłusowników". Wtedy zalew szybko się odrodzi i będą w nim ryby - zapowiadają.

Sprytniejsi od strażników 

Tydzień temu informowaliśmy o znalezionych sieciach kłusowników w okolicach Karolinowa. W niedzielę, 18 kwietnia natrafili na nie wędkarze.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

okreg mDrużyny w piotrkowskiej klasie okręgowej wróciły na boiska

Inauguracja rozgrywek wiosennych w piotrkowskiej klasie okręgowej zaplanowana była na 20 marca, ale w powodu pandemii koronawirusa liga została zawieszona. Piłkarze wrócili na boiska dopiero w minionym tygodniu. Zaczęli zmagania w poprzednią środę od 23 kolejki. Na inaugurację Stal Niewiadów na własnym boisku wygrała z Gomunicami 4:0, a LKS Lubochnia w Wielkiej Woli uległ 0:1 KS Paradyż.

W miniony weekend rozegrane zostały mecze 24 kolejki. I nasze drużyny zamieniły się rolami. Lubochnianie na własnym boisku pokonali rywali z Przedborza, a niewiadowianie przegrali w Wolborzu.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

pilka mRozgrywki wiosenne w III lidze

W miniony weekend w trzeciej lidze rozegrane zostały mecze drugiej kolejki rundy rewanżowej sezonu 2020/21. Wiosną rywalizacja toczy się w dwóch grupach – mistrzowskiej i spadkowej. W tej ostatniej są piłkarze KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki SA, którzy w sobotę pojechali do Aleksandrowa Łódzkiego na pojedynek z Sokołem. Podopieczni trenera Dominika Bednarczyka po ciężkiej walce zremisowali bezbramkowo, choć mieli wielką szansę na sukces.

Już w 7 minucie mieli rzut karny, ale Jakubczyk nie trafił w bramkę. Dodajmy, że była to jedyna stuprocentowa sytuacja w tym meczu. Zdobyty na tak trudnym rywalu punkcik utrzymał naszą drużynę tuż nad strefą spadkową.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty