zubr m- pytają mieszkańcy, turyści i my razem z nimi. - Nie wiem. To bardzo poważna decyzja. Musimy się przygotować do powrotu zwierząt - odpowiada Mirosław Markowski, dyrektor Kampinoskiego Parku Narodowego, któremu podlega Ośrodek Hodowli Żubrów w Smardzewicach. Rezerwat jest zamknięty dla odwiedzających już od ponad sześciu lat.

Wszystko przez gruźlicę, którą wykryto w 2014 r. Wtedy podjęto decyzję o zamknięciu zagrody pokazowej, a stado było sukcesywnie likwidowane. W 2018 r. zapadała decyzja o uśmierceniu wszystkich chorych żubrów (zarówno z części hodowlanej, jak i pokazowej). Wielu ekspertów twierdziło, że zbyt długo zwlekano z likwidacją stada.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It
Dodaj komentarz
Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.

Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty