wrocŻyjąc w Tomaszowie, obracając się w różnych środowiskach, wśród znajomych, również krewnych, w pewnym okresie zwróciłem uwagę na fakt, że sporo młodych ludzi decydujących się na studia wybiera uczelnię we Wrocławiu. Czemu tam, a nie w pobliskiej Łodzi czy w niewiele dalszej Warszawie?

Zacząłem rozpytywać wrocławskich studentów z naszego miasta. Różne padały argumenty. Wrocław jest tańszy od Łodzi, a już szczególnie od Warszawy.

Jest atmosfera przychylna młodzieży. Władze miasta jej sprzyjają, co może być efektem kalkulacji, że po studiach absolwenci, choćby w części, zostaną w mieście, w którym żyli przez lata nauki, a tym samym zwiększą jego elitę intelektualną.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It
Dodaj komentarz
Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.

Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty