TIT nr 21 (1555) z 22 maja 2020r.

Witko mKrzysztof Krasnodębski: - Jakie stawia Pan sobie cele na lata 2020, 2021, 2022, 2023?

Marcin Witko: - Obecna sytuacja z pewnością zweryfikuje wszystkie cele i wymusi inne podejście do wielu spraw. Trudno jednoznacznie dziś stwierdzić coś ze 100-procentową pewnością. Teraz nadrzędnym zadaniem jest szybkie odbicie się miasta po kryzysie. Umożliwi to przywrócenie normalności zarówno w wymiarze społecznym, jak i gospodarczym, a także dalsze realizowanie wcześniej wyznaczonych celów, czyli: dostosowywanie się do zmian klimatycznych (susza), dbałość o jakość powietrza i wody - to są dwa największe wyzwania.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

suszarka mCoraz więcej firm, fundacji i stowarzyszeń wyposaża placówki medyczne naszego powiatu w niezbędny sprzęt. Niewykluczone, że zaangażują się w to kolejne instytucje.

15 maja Stowarzyszenie "Mój Tomaszów" przekazało do Tomaszowskiego Centrum Zdrowia suszarkę do ubrań. Urządzenie to bez wątpienia jest potrzebne w naszym szpitalu, na co zwraca uwagę prezes stowarzyszenia. - To dla nas ogromna radość, że mogliśmy wesprzeć nasze tomaszowskie pogotowie i doposażyć w tak potrzebny sprzęt - mówi Adrian Witczak.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

zusWprowadzone w połowie marca udogodnienia dla obywateli naszego kraju, zwane tarczą antykryzysową, po raz kolejny pokazują, że nie do końca są udogodnieniami. Przykładem jest sytuacja, w jakiej znalazła się mieszkanka naszego miasta, która mając dwójkę dzieci, od dwóch miesięcy nie otrzymuje należnego jej zasiłku opiekuńczego. Nie ma żadnego innego dochodu. Ile kobiet w naszym mieście jest w podobnej sytuacji?

- Jestem zawodowo aktywną matką dwójki dzieci w wieku 17 i 6 lat. Zajmuję się sama domem i opieką nad nimi. Mój mąż pracuje za granicą - mówi pani Malwina, mieszkanka ul. Jerozolimskiej.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

Do tragicznego zdarzenia doszło 14 maja około godz. 11.00 w Tomaszowie.

Na miejscu policjanci pracujący pod nadzorem prokuratora ustalili wstępnie, że 43-latek kierujący ciągnikiem siodłowym MAN wykonywał manewry na placu poza drogą publiczną. Wtedy pod koła ciężarówki dostał się 76-letni ojciec kierującego.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

poli mNaszych czytelników nadal interesuje postępowanie prowadzone przez tomaszowską policję w sprawie zdarzenia z 12 kwietnia, kiedy to w kościele pw. Najświętszej Marii Panny w mszy uczestniczyło wielokrotnie więcej wiernych niż dopuszczały to obowiązujące wtedy przepisy. O zainteresowaniu sprawą świadczą kolejne wiadomości mailowe, które otrzymujemy, i telefony, które odbieramy od mieszkańców naszego miasta

4 maja, kierując oficjalny wniosek, zadaliśmy szereg istotnych pytań: Na ile osób nałożono mandaty karne i w jakiej wysokości? Jeśli nie nałożono, to dlaczego? Czy skierowano przeciwko tej osobie bądź osobom wniosek o ukaranie do sądu? Jeśli nie, to dlaczego? Czy o zdarzeniu został poinformowany sanepid? Jeśli nie, to dlaczego? Ilu świadków zdarzenia zostało przesłuchanych w toku postępowania? Czy w toku postępowania zebrano materiał dowodowy nieosobowy? Jeśli tak, to jaki? Jeśli nie, to dlaczego?

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty