chmiel mTomaszów, miasto - co by nie mówić - raczej prowincjonalne, może się jednak pochwalić znakomitymi postaciami związanymi z filmem. Nie wszyscy z nich byli rodowitymi tomaszowianami, ale wszyscy, o których będzie niżej, mieli dłuższe lub krótsze związki z naszym miastem i wpisali się w historię polskiej kinematografii.

Tak się ta historia złożyła, że o jednych się pamięta, a o innych niektórzy chcą zapomnieć. Niesłusznie, bo dzięki nim Tomaszów znalazł się w annałach dotyczących filmów.

Trudno powiedzieć, czy do wybuchu II wojny światowej byli jacyś znaczący ludzie filmu pochodzący z naszego miasta. Raczej nie. Po wojnie już było inaczej.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It
Dodaj komentarz
Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.

Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty