TIT nr 23 (1662) z 10 czerwca 2022r.

tvp m... Nie odbieramy Polsatu, TVN-u i innych programów, tylko kanały Telewizji Polskiej. Mamy chłonąć tę propagandę, aż w końcu uznamy ją za jedyne i właściwe źródło informacji? - denerwują się mieszkańcy Tomaszowa i okolic po zmianach w nadawaniu naziemnej telewizji cyfrowej.

Telewizyjna rewolucja trwa już od kilku miesięcy, ale odbiorcy z województw łódzkiego, świętokrzyskiego, śląskiego, opolskiego, małopolskiego i podkarpackiego odczuli ją pod koniec maja. Mieszkańcy naszego regionu podwójnie. Nie mogą już odbierać sygnałów multipleksów 1 i 2 w starym standardzie nadawania. - Nie mam Polsatu ani TVN-u, czyli jestem skazany na informacje z TVP. "Jedynka", "Dwójka", "Trójka" Info, działa bez zarzutów. Tylko ja nie chcę tego oglądać, to okropna propaganda rządowa - denerwuje się jeden z mieszkańców naszego miasta.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

wycieczka mPo co się drapać tam, gdzie nie swędzi - takim bon motem operują ci, co nie lubią się drapać, a właściwie wdrapywać na szczyty gór. Ci, co się wspinają, odpowiadają pytającym o to, po co zdobywają góry, stwierdzając krótko: bo są.

Z takiego założenia wychodzi tomaszowski emerytowany nauczyciel Marek Hendzelewski, mający 78 lat. Zaliczył już sporo górskich wypraw, a dwa tygodnie temu dobrał sobie troje podobnych mu entuzjastów i weszli na Olimp. Olimp to mityczna siedziba greckich bogów wznosząca się na wysokość 2917 m, jest największą górą w Grecji, a tym samym należy do korony Bałkanów, czyli najwyższych szczytów w państwach na półwyspie Bałkańskim.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

lad mW końcu maja premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki skierowanej do samorządów drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych - Rządowego Funduszu Polski Ład. Rozdysponowano ponad 30 mld zł. Ponad 2 mld zł trafiły do woj. łódzkiego, z czego prawie 136 mln zł do powiatu tomaszowskiego.

W czwartek, 2 czerwca, w Starostwie Powiatowym odbyła się konferencja prasowa w sprawie dofinansowania w ramach programu Polski Ład dla samorządów z terenu powiatu tomaszowskiego. Uczestniczyli w niej poseł Antoni Macierewicz i senator Rafał Ambrozik. Powiat reprezentowali starosta Mariusz Węgrzynowski i Elżbieta Łojszczyk z Zarządu Powiatu. Nie zabrakło przedstawicieli samorządów gminnych.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

wypadek m48-letni kierowca scanii z naczepą najpierw doprowadził do kolizji z MAN-em, a następnie na łuku wypadł z drogi i jego pojazd przewrócił się w rowie.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 7 czerwca około godz. 16.00. Kierujący podróżował drogą krajową nr 48. Na odcinku pomiędzy Inowłodzem a Spałą nieprawidłowo wymijał i zahaczył o nadjeżdżającego z przeciwka MAN-a. Za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem w wysokości 1,5 tysiąca złotych.

Kilka minut później, po przejechaniu około 1,5 km, na łuku drogi na wysokości Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale stracił panowanie nad pojazdem.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

hotel mKończy się pewna długa historia - Hotel Mazowiecki został sprzedany i swą siedzibę będzie mieć tam teraz Chrześcijańskie Centrum Pomocy Proem Help.

Budynek,w którym mieścił się Hotel Mazowiecki, znajduje się przy ul. św. Antoniego 19 i tak wrósł w krajobraz miasta, że długo w świadomości mieszkańców będzie funkcjonował pewnie jeszcze jako hotel i dalej, oznaczając jakąś lokalizację, będzie się mówiło "koło hotelu". Warto wspomnieć, idąc za Marianem Fronczkowskim i jego publikacją pt. "Historia zabudowy najstarszych ulic Tomaszowa Mazowieckiego", że ulica św. Antoniego jest jedną z 22 najstarszych ulic naszego miasta. Wytyczona została śladem starego traktu prowadzącego od wsi Brzustówka do brodu przy rzece Wolbórce, gdzie rozwidlała się na drogi biegnące w kierunku wsi Starzyce i Niebrów. Najwięcej dużych domów przy tej ulicy powstało na przełomie XIX i XX wieku.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty