port mPorty na zalewie na razie skute są lodem, ale żeglarze już boją się, że nie będą mieli gdzie dobijać do brzegu. W Treście ciągle nie ma nowego gospodarza (Wody Polskie nawet nie ogłosiły przetargu). - Przecież tam stało mnóstwo jachtów. O tej porze roku już powinny zapaść jakieś decyzje. Bosmani w innych portach boją się, że będą musieli więcej zapłacić w związku z dzierżawą terenów nad zalewem - mówi Marian Kowalczyk, prezes Piotrkowskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego.

Ostatnie trzy sezony nie były łatwe dla żeglarzy na Zalewie Sulejowskim. W 2019 r. walczyli o miejsca w portach. Po likwidacji przystani "U Łysego" w Bronisławowie szukali nowych marin. Dochodziło nawet do sytuacji, że przychodzili i pilnowali swoich miejsc, żeby nikt w nie nie wskoczył.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It
Dodaj komentarz
Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.

Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty