TIT nr 49 (1636) z 10 grudnia 2021r.
- Szczegóły
Dobiega końca przebudowa mostu na Czarnej w ciągu ulicy Spalskiej. Przeprawa przez rzekę oficjalnie miała być gotowa na 14 grudnia, ale harmonogram prac został nieco zaburzony.
Przebudowa, a właściwie budowa nowego mostu na Czarnej, bardzo skomplikowała ruch w Tomaszowie. Dlatego otwarcie mostu w ul. Spalskiej jest tak ważny i wykonawca robi co może, by zakończyć inwestycję. Roboty wprawdzie rozpoczęły się miesiąc później niż zakładano, ale to opóźnienie firma Kawecki nadgoniła.
Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp
- Szczegóły
Za grotami jest już inny świat - mówią mieszkańcy dzielnicy Nagórzyce. Wielu z nich uważa, że lepiej, by Nagórzyce znów stały się wsią, bo miasta u nich i tak nie widać. Pozarywane studzienki, drogi jak na polach, woda na ulicach i podwórkach, stara remiza -to tylko niektóre bolączki, o których nam powiedzieli.
Nagórzyce należą do najstarszych miejscowości, wchodzących obecnie w skład Tomaszowa. Do miasta przyłączono je w 1986 r. i wielu mieszkańców uważa, że to był błąd. - Tu jest dziadostwo i syf - mówi nam jeden z mężczyzn spotkanych w Nagórzycach. - Czy tu wygląda jak w mieście? No, niech sama pani powie - dodaje. I faktycznie, Nagórzyce miasta nie przypominają, nie przypominają też może wsi, bo wiele lepiej wygląda np. Wiaderno w gm. Tomaszów.
Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp
- Szczegóły
Choćbyśmy miały spędzić Wigilię czy sylwestra pod Starostwem Powiatowym, nie poddamy się i będziemy walczyć o lepszą płacę i warunki pracy - mówią przedstawicielki związków zawodowych działających w Domu Pomocy Społecznej nr 1.
Pracownicy domów pomocy społecznej, jak również Starostwa Powiatowego, od dawna czują się pokrzywdzeni marnymi pensjami i warunkami pracy, które - ich zdaniem - ciągle się pogarszają. - Wszyscy tak naprawdę zarabiamy mniej przez inflację, siła nabywcza pieniędzy jest coraz niższa i niestety bardzo nas to dotyka. Nasz budżet jest mocno uszczuplony - mówi przedstawicielka związku zawodowego pracowników starostwa. Związek ten zawsze o tej porze roku zwraca się do starosty o podwyżkę, następuje to przed uchwaleniem budżetu. - W tym roku też byłyśmy - dodaje.
Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp
- Szczegóły
Samorząd Rzeczycy w niedzielę, 5 grudnia przekazał mieszkańcom - dorosłym i dzieciom - całoroczną dwutorową zjeżdżalnię igelitową, która powstała niedaleko miejscowej szkoły. Zabawę na nowym obiekcie poprzedziły wystąpienia notabli, zaproszonych gości i oczywiście przecięcie wstęgi. Obecny był m.in. Janusz Tatera, sekretarz generalny Polskiego Związku Sportów Saneczkowych wraz ze współpracownikami, a także dyrektor COS w Spale Waldemar Wendrowski.
Rzeczycka zjeżdżalnia igelitowa to prawdopodobnie pierwsza tego typu inwestycja zlokalizowana w gminie wiejskiej naszego kraju. Dłuższy i szybszy 32-metrowy odcinek "błękitny" przeznaczony jest dla mniej bojaźliwych. Wraz z krótszym, "czerwonym", o długości 24,5 m tworzą elipsę stykającą się na wspólnym zjeździe hamującym.
Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp
- Szczegóły
Po dwóch latach przerwy, 27 listopada w wyremontowanej sali OSP, zorganizowano spotkanie reprezentacji sołectw gminnych, którego celem było kultywowanie ludowej tradycji "wyskubków".
Organizatorzy zdecydowali się podtrzymać tę wyjątkową tradycję w zmienionej formule. Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników, rzeczycką pierzawkę przeprowadzono w formie imprezy lokalnej. Odstępując od formy konkursu powiatowego (do której być może w przyszłości powrócą), dopuszczono do wspólnej zabawy reprezentantów lokalnych stowarzyszeń, klubów, kół gospodyń wiejskich oraz przedstawicieli władzy lokalnej.
Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp
- start
- Poprzedni artykuł
- 1
- 2
- 3
- 4
- Następny artykuł
- koniec