TIT nr 43 (1630) z 29 października 2021r.

zatrz m23-latek w końcu wpadł w ręce policji. Grozi mu wieloletnie więzienie. Najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

Na początku listopada ub.r. policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją z tomaszowskiej komendy otrzymali zgłoszenie od jednego z mieszkańców miasta. Z przekazanych informacji wynikało, że mężczyzna padł ofiarą oszustów. Przestępcy metodą "na policjanta i prokuratora" wprowadzili go w błąd i doprowadzili do przekazania prawie 650 tys. zł oszczędności. Do wyłudzeń doszło w okresie od października 2019 r. do listopada 2020 r. 

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

laska mNa ostatniej sesji Rada Miejska nadała tytuł "Zasłużony dla Miasta Tomaszowa Mazowieckiego" Katarzynie Łaskiej, pochodzącej z naszego miasta znanej aktorce i piosenkarce musicalowej. Z takim wnioskiem jeszcze w lutym ubiegłego roku wystąpił prezydent Marcin Witko. Zeszło sporo czasu nim Kapituła Honorowa Tytułu przygotowała projekt uchwały.

Kasia Łaska uczęszczała do III Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Hojnowskiego w Tomaszowie Mazowieckim, ale maturę zdała już poza naszym miastem. W 1995 roku wyjechała do Radomia.

14 października tego roku na swoim profilu na Instagramie napisała: "26 lat na scenie.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

po23 października odbyły się wybory na przewodniczącego powiatu tomaszowskiego Platformy Obywatelskiej. Obyło się bez niespodzianek - pewnie wygrał radny miejski Adrian Witczak. Jakie zmiany w partii zapowiada nowy przewodniczący?

Zgodnie z wytycznymi i oczekiwaniem władz centralnych Platformy Obywatelskiej wybory miały odbyć się przez aklamację, bez konieczności głosowania. Na początku października wszystko wskazywało, że tak właśnie się stanie w powiecie tomaszowskim. Początkowo partia zarejestrowała tylko jednego kandydata - radnego miejskiego Adriana Witczaka. Poparcia udzieliły mu osoby najbardziej wpływowe w Platformie, w tym Arkadiusz Gajewski i dotychczasowa przewodnicząca Barbara Klatka.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

uks mZakończyły się rozgrywki jesienne w piotrkowskiej klasie B. Do rywalizacji przystąpiło tylko dziesięć drużyn, więc było dziewięć kolejek.

Dwa kluby z powiatu tomaszowskiego jesień miały kiepską i wylądowały na samym dole tabeli. Na zakończenie rundy  w Budziszewicach były derby powiatowe. Zjednoczeni podejmowali UKS Mazovię Tomaszów. Niedzielny mecz zakończył się podziałem punktów.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

Rozgrywki w klasie A na finiszu. Zostały dwie kolejki rundy jesiennej.

Rozgrywki rundy jesiennej sezonu 2021/22 w piłkarskich klasach A, prowadzonych przez Łódzki Związek Piłki Nożnej, powoli zbliżają się do końca. Trzy drużyny z powiatu tomaszowskiego są w grupie piątej. W miniony weekend rozegrały mecze dziewiątej kolejki. W Czerniewicach były derby powiatowe i to na szczycie tabeli. Zajmujący dotychczas czwarte miejsce Relax w niedzielę dostał u siebie lanie od trzeciego RKS-u Rzeczyca i spadł aż na szóstą pozycję. Wyprzedziła go Pilica, która w sobotę w Tomaszowie wręcz rozbiła Mniszków. Rzeczyca pozostała w czołówce z dużymi szansami na awans. Do liderów traci tylko dwa punkty, a będą jeszcze dwie kolejki.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty