TIT nr 24 (1611) z 18 czerwca 2021r.

budynek m12 sierpnia 2020 roku miał być dla państwa S.* początkiem nowego życia. Nie przewidywali, że stanie się początkiem pasma kłopotów i walki z urzędniczą machiną.

Jedną czwartą domu przy ulicy Zawadzkiej kupili od prywatnego właściciela. Stali się posiadaczami mieszkania na piętrze. Pozostałe ¾ budynku należy do Skarbu Państwa, w imieniu którego działa Starostwo Powiatowe. To taki miniblok, w którym do każdego z czterech mieszkań wchodzi się ze wspólnej klatki schodowej. Aby być w zgodzie ze stanem faktycznym, należałoby napisać - "powinno się wchodzić".

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

domagala mDługo wyczekiwany koncert Pawła Domagały odbył się w środę wieczorem, 16 czerwca w Arenie Lodowej. Nie zabrakło piosenek z nowej płyty, jak i dobrze znanych wcześniejszych hitów artysty.

Na występ Pawła Domagały tomaszowianie czekali długo. Od zimy koncert z powodu pandemii i obostrzeń był dwukrotnie odwoływany. Na szczęście w końcu mógł się odbyć i ten, kto przyszedł, nie żałował.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

W klasie okręgowej

W ostatnim czasie drużyny występujące w piotrkowskiej klasie okręgowej mają dużo grania, bo odrabiają zaległości z początku wiosny. W minioną sobotę odrabiano 20 kolejkę z początku kwietnia. Grała tylko Stal, bo LKS Lubochnia oficjalnie pauzował. Niewiadowianie na własnym boisku pewnie pokonali ostatnią w tabeli Grabkę.

W klasie okręgowej inauguracja rozgrywek wiosennych zaplanowana była na 20 marca, ale z powodu pandemii koronawirusa zostały zawieszone. Ligę wznowiono zgodnie z przyjętym zimą terminarzem od 23 kolejki. Pięć pierwszych meczów po traktowano jako zaległe.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

lechia mLigowe rozgrywki wiosenne na finiszu. Piłkarzom Lechii pozostał tylko jeden mecz w Radomiu

W miniony weekend w trzeciej lidze rozegrane zostały mecze dwunastej kolejki rundy rewanżowej sezonu 2020/21. Wiosną rywalizacja toczy się w dwóch grupach – mistrzowskiej i spadkowej. W tej ostatniej są piłkarze KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki SA, którzy w sobotę pojechali do Wikielca po pojedynek decydujący o pozostaniu naszego klubu na czwartym poziomie rozgrywek ligowych. Do utrzymania się potrzebny był punkt. Podopieczni trenera Dominika Bednarczyka wykonali zadanie z nawiązką, bo odnieśli cenne zwycięstwo, choć przez ostatnie pół godziny grali w osłabieniu, bo drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną, zobaczył Drabik i musiał opuścić boisko.

Zdobyte trzy punkty oddaliły naszą drużynę od strefy spadkowej na tyle, że ostatni mecz sezonu będzie mogła zagrać na luzie i z przytupem zakończyć wiosenne granie. W ostatniej kolejce Lechia w Radomiu zmierzy się z Bronią, która jeszcze musi się przed spadkiem bronić.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

warczykW ubiegły weekend Strzelce Krajeńskie były gospodarzem rowerowego maratonu MTB o puchar burmistrza tego miasta. W trakcie imprezy rozegrano również Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty. Złoty medal zdobyła Dorota Warczyk z LKK Start Tomaszów, nauczycielka wychowania fizycznego w II LO.

Na starcie stanęło 91 osób, wśród nich nauczyciele z całego kraju. Kobiety rywalizowały na dystansie 30 km, a panowie na 50 km. Trasa poprowadzona została szutrowymi i leśnymi drogami z kilkukilometrowym odcinkiem leśnych singeltraków i łagodnych podjazdów.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty