TIT nr 41 (1575) z 9 października 2020r.

starostaSprawą zajmie się Rada Powiatu Tomaszowskiego

Mieszkaniec naszego miasta opowiedział nam jak bardzo "zadowolony" jest z pracy urzędników Starostwa Powiatowego. Do Rady Powiatu Tomaszowskiego napisał skargę. Domaga się odwołania Mariusza Węgrzynowskiego z funkcji starosty powiatowego, a Jerzego Kowalczyka z funkcji sekretarza.

- Szanowna Rado Powiatu, zwracam się do Państwa z prośbą o odwołanie z funkcji starosty powiatu tomaszowskiego Pana Mariusza Węgrzynowskiego oraz sekretarza Jerzego Kowalczyka. Powodem mojej prośby jest wrażenie rażącego zaniedbywania swoich obowiązków, tzw. kolesiostwo oraz ogólne niezadowolenie społeczeństwa z funkcjonowania instytucji - pisze w skardze pan Jakub, mieszkaniec naszego miasta.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

bezprawmGnał bez świateł ze Smardzewic do Tomaszowa, a następnie do Kunic (w powiecie opoczyńskim). 25-letni kierowca bmw uciekał policji przez ponad 30 kilometrów.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 5 października około godz. 21.30. Mężczyzna podróżował bmw (na radomskich numerach rejestracyjnych) przez Smardzewice. Jechał z 30-letnią pasażerką, bez włączonych świateł. Zauważyli to policjanci tomaszowskiej drogówki. Pojechali za bmw. Chcieli zatrzymać pojazd do kontroli.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

niewid mMogą wpaść do rzeki, wejść w szklane drzwi, błądzić, szukając toalety, pomylić autobus, uderzyć się o znak drogowy... Tomaszowscy niewidomi i niedowidzący mają duże problemy z poruszaniem się po mieście. Czasem zwykła wyprawa do urzędu czy na spacer może zamienić się dla nich w koszmar...

Droga w rabaty

Niewidomych lub słabowidzących jest w naszym powiecie dużo, ale zauważamy ich przeważnie dopiero wtedy, gdy wyjdą z białą laską na ulicę. Część z nich nie wychodzi jednak wcale lub bardzo rzadko, zaszywając się raczej w swoich czterech ścianach. Bo każde wyjście, zwłaszcza bez pomocy innych, może być dla nich bardzo trudne. Kiedy mamy zdrowe oczy, paradoksalnie nawet nie zauważamy rzeczy, czasem detali, które im mocno dają w kość.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

warczyk mKolarze na trasach

Późno rozpoczęty sezon kolarstwa górskiego MTB powoli zbliża się do końca. Reprezentanci LKK Start Tomaszów nie próżnują. Startują regularnie i zdobywają nagrody. Dorota Warczyk i Karolina Witek były trzecie w Pucharze Mazowsza.

Początek kalendarzowej jesieni to sygnał, że letnia rywalizacja na rowerach górskich dobiega końca i rozmaite cykle zawodów są na finiszu. 3 października na Górze Meran w Otwocku odbyło się podsumowanie Pucharu Mazowsza XC 2020. Rozpoczęty w czerwcu cykl liczył 6 edycji i obejmował wszystkie kategorie od dzieci poprzez juniorów i elitę na mastersach kończąc.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

poll mPool bilard ligowy po tomaszowsku

Zakończyły się tegoroczne rozgrywki o Drużynowe Mistrzostwo Polski w bilard. Ekipa tomaszowskiego klubu Lipiński Dachy na zakończenie ligowych zmagań nie błysnęła formą. W pojedynku o trzecie miejsce przegrała z Kosmopell Twoja Energia Arkadia Tczew. Na tron mistrzowski po latach przerwy wrócił Nosan Kielce.

Rozgrywki fazy zasadniczej Polskiej Bilardowej Ekstraklasy zakończyły się przed niespełna miesiącem. W tabeli prowadził Cromo-Stal Katowice przed Nosanem i Lipińskim Dachy oraz ekipą z Tczewa. Niegdyś tak zakończyłyby się mistrzostwa Polski. Ale przed dwoma laty do rozgrywek ligowych wprowadzono nowość. Najlepsze cztery drużyny po rundzie zasadniczej grają w nieco dziwnym play-off.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty