TIT nr 31 (1565) z 31 lipca 2020r.

przystanWiele miejsc Tomaszowa, w tym nowo otworzona przystań miejska, wygląda teraz tak, że naprawdę nie można się powstydzić. Spora część mieszkańców ubolewa jednak nad tym, ze jest tam tak mało drzew, że trudno spacerować w letnie dni.

Od otwarcia przystani miejskiej miejsce to cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Przychodzi tu młodzież, seniorzy i rodziny z dziećmi.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

pan zbig mRedakcję TIT odwiedził pan Zbigniew, 85-letni mieszkaniec naszego miasta. Korzystając z usług biura ogłoszeń, wspomniał, że jest posiadaczem wszystkich wydań naszej gazety, począwszy od pierwszego, które ukazało się ponad 30 lat temu.

Pan Zbigniew urodził się w Tomaszowie Mazowieckim Jest emerytowanym elektrykiem.

24 lipca mężczyzna zaprosił mnie do swojego domu, żebym mógł zobaczyć jego zbiór wszystkich wydań naszej gazety. Jak pan Zbigniew rozpoczął przygodę z TIT? 

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

pasy mCo najmniej przez dwa tygodnie oznakowanie przejścia dla pieszych na ul. Dzieci Polskich było nieprawidłowe. Zarząd Dróg Powiatowych tak dba o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta, że na ruchliwej drodze kierowcy i piesi musieli zastanawiać się, czy przejście istnieje czy nie. Ostatecznie okazało się, że nie.

Do naszej redakcji zadzwonił mieszkaniec osiedla Niebrów, prosząc abyśmy przyjrzeli się przejściu dla pieszych przy ul. Dzieci Polskich 7. Udałem się na miejsce. Jadąc ul. Dzieci Polskich od strony marketu Lewiatan, zauważyłem znak pionowy D-6. Niestety nie sposób było zauważyć oznakowania poziomowego - białych pasów.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

kierowcyKrzysztof Miksa, kierowca MZK, został zwycięzcą organizowanego przez Miejskie Centrum Kultury konkursu "Nakręć się na pojazd". Jego rozstrzygnięcie odbyło się w piątek, 24 lipca przed Skansenem Rzeki Pilicy.

Żeby wziąć udział w konkursie, należało nagrać krótki filmik, w którym trzeba było opowiedzieć o swoim ulubionym lub wyjątkowym pojeździe (aucie, motocyklu, rowerze, quadzie itp.).

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

spala mW sierpniu gmina Inowłódz zorganizuje jak co roku wycieczki kolejowe na trasie Łódź - Tomaszów - Spała. Natomiast za trzy lata na tej trasie (również do Opoczna) będą kursować pociągi hybrydowe.

Pociągi z Tomaszowa do Spały przyjeżdżały już ponad 100 lat temu. Linia oddana do użytku w 1916 r. służyła początkowo do wywozu drewna. Wtedy Spała znajdowała się w niemieckiej strefie okupacyjnej i była pod władzą wojskową.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty