TIT nr 2 (1693) z 13 stycznia 2023r.

kaplica m- mówią tomaszowscy księża. Obiekt, w którym obywają się nabożeństwa pogrzebowe na cmentarzu komunalnym na ul. Dąbrowskiej, jest w okropnym stanie. Ciasno, zimno i ponuro... Niebawem ma się to zmienić. Miasto planuje budowlę kaplicy cmentarnej z całym zapleczem.

Jednak czy koncepcja zaproponowana przez magistrat odpowiada potrzebom mieszkańców? Projekt powinien być skonsultowany z tomaszowskimi księżmi i poddany debacie społecznej.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

wyngielMnóstwo osób nadal czeka na możliwość kupienia węgla samorządowego, który sprzedawany jest w Zakładzie Gospodarki Ciepłowniczej z ramienia Urzędu Miasta. Inni już nie czekają, tylko kupują ten surowiec na składach opału, bo ceny spadły.

Na początku listopada 2022 r. opublikowano ustawę o dystrybucji węgla przez samorządy oraz towarzyszące jej rozporządzenia. Włączył się do tego Tomaszów i pierwszy węgiel przywożony na teren ZGC zaczęto sprzedawać w grudni ub.roku.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

depopulacja1Z roku na rok tomaszowian jest coraz mniej. Mało się nas rodzi, dużo umiera, a osób, które chciałyby u nas zamieszkać jest niewiele (nie licząc uchodźców osiedlających się w naszym mieście). Od 1995 r. ubyło nas aż 13.386. Pocieszające może być to, że więcej małżeństw jest w naszym mieście zawieranych niż rozwiązywanych. Więcej jest ślubów cywilnych.

Od lat pokazujemy statystyki, obrazujące spadek liczby mieszkańców Tomaszów i w tym roku nie będzie inaczej.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

piotrowski mSiatkówka pierwszoligowa. Teraz Lechia w Krakowie zagra tzw. mecz za 6 punktów

W miniony weekend w Tauron 1 Lidze siatkówki mężczyzn, w której występują dwa kluby z powiatu tomaszowskiego, zainaugurowana została runda rewanżowa.

Obie nasze drużyny w szesnastej kolejce grały w roli gospodarzy.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

siataSiatkówka mężczyzn. Nasze drużyny w II lidze są tuż nad strefą spadkową

W miniony weekend rozegrane zostały mecze 13 kolejki w II lidze siatkówki mężczyzn, w której występują dwie drużyny z powiatu tomaszowskiego – Lechia II TCS Tomaszów i SMS II Spała.

Nasi przedstawiciele grali na wyjeździe i doznali porażek.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty