kosciol mSanktuarium św. Antoniego wygląda jak nowe. Remont elewacji dobiega właśnie końca. Miasto nie dotowało modernizacji świątyni. Prace były prowadzone w większości z datków przekazanych przez mieszkańców.

Kościół św. Antoniego to najstarsza murowana świątynia katolicka w Tomaszowie. Była budowana bardzo długo, z przerwami przez prawie 70 lat. Została poświęcona i oddana do użytku wiernych w 1864 r., ale do 1892 r. była jeszcze rozbudowywana. Pięć lat temu sprowadzono tu z Padwy relikwie św. Antoniego, który został ogłoszony patronem miasta i powiatu), a świątynia stała się sanktuarium.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It
Dodaj komentarz
Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.

Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty