TIT nr 46 (1580) z 13 listopada 2020r.

bubelm"Fachowcy" ze starostwa mają szansę na tytuł...

To efekt modernizacji drogi powiatowej pomiędzy Wyknem a Rudnikiem. Mieszkańcy poprosili o interwencję w tej sprawie Komisję Bezpieczeństwa i Transportu Rady Powiatu. Ta nie zrobiła nic i podobnie jak zarządca drogi rozkłada ręce, że nic już nie da się zrobić.

Ta inwestycja na pewno ma duże szanse w staraniach o miano bubla drogowego roku. Po interwencji mieszkańców dwukrotnie poruszaliśmy temat przebudowy drogi pomiędzy Wyknem a Rudnikiem. Ostatecznie Zarząd Dróg Powiatowych pozwolił ją zbudować wykonawcy po swojemu, czyli według projektu.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

gazmNa tę inwestycję czekano w gminie Inowłódz od wielu lat. W końcu się rozpoczęła. Już wiosną przyszłego roku do sieci gazowniczej będą mogli przyłączyć się mieszkańcy Inowłodza i Królowej Woli. Do 2021 r. ma być też gotowy gazociąg prowadzący z Tomaszowa do Smardzewic i Twardej.

Kopalnia potrzebuje gazu

Władze gminy starały się o realizację tej inwestycji od wielu lat. - Nasze plany stały się realne trzy lata temu, kiedy w Inowłodzu pojawił się nowy właściciel kopalni z bardzo ambitnymi planami rozwoju. Jednym z warunków koniecznych do tego był dostęp do sieci gazu ziemnego - mówi wójt Bogdan Kącki.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

inowwMorze biało-czerwonych flag,  harcerze, asysta koni i jeźdźców prowadzących pochód pod płytę pamiątkową w Parku przy OSP, wspólnie śpiewany "Mazurek Dąbrowskiego" - tak wyglądały obchody Święta Niepodległości w Inowłodzu. W tym roku jednak z wiadomych przyczyn było inaczej.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

arena m- Nie mogą całymi dniami przesiadywać przed komputerem. Wyjście na łyżwy, basen, rower, taniec czy jakakolwiek forma aktywności jest dla ich zdrowia - mówi Jaromir Radke, dwukrotny olimpijczyk, trener łyżwiarstwa.

Szaleliśmy na lodzie do wieczora 

J. Radke był małym chłopcem, kiedy pierwszy raz założył na nogi łyżwy. - Pamiętam, jak dzisiaj, ten dzień. To były zwykłe hokejówki. Tata kupił je od kogoś. Spodobało mi się. Szybko nauczyłem się jeździć.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

latarnia mRok temu na dwójkę dzieci przewróciła się latarnia przy ul. Granicznej. O mały włos nie doszło do tragedii. Wtedy władze naszego miasta doszły do wniosku, że kilkadziesiąt należy wymienić na nowe. Niestety - stan kolejnych latarni uległ pogorszeniu.

Zarząd "Przodownika" zdaje sobie sprawę z zagrożenia. - W powyższej sprawie wielokrotnie występowaliśmy do prezydenta miasta z prośbą o podjęcie działań zmierzających do wymiany uszkodzonych słupów oświetleniowych, informując o potencjalnych zagrożeniach wynikających ze złego stanu technicznego - mówi Andrzej Piechocki, wiceprezes SM "Przodownik". - Ze swojej strony uczestniczymy finansowo w zakresie wymiany słupów oświetleniowych, wspierając w tym zakresie władze naszego miasta.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty