TIT nr 26 (1560) z 26 czerwca 2020r.

zala mMiniony tydzień był wyjątkowo pracowity dla tomaszowskich strażaków. Po intensywnych opadach deszczu wypompowywali wodę z zalanych budynków i posesji. Usuwali też złamane drzewa. Strażacy z PSP i jednostek OSP spieszyli na ratunek mieszkańcom. W wielu miejscach pracowali niemal przez całą dobę.

Na pomoc w kwarantannie

W środę, 17 czerwca usuwali złamane drzewa w Kolonii Olszowa (gm. Ujazd), Będkowie i Budziszewicach. Interweniowali też przy ul. Niebrowskiej, gdzie pomogli 59-letniej lokatorce jednej z kamienic.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

rozwodWśród mieszkańców naszego miasta pojawiło się przekonanie, że epidemia koronawirusa doprowadziła do rozpadu wielu rodzin, a liczba rozwodów z miesiąca na miesiąc rośnie. Takie głosy pojawiają się również w licznych dyskusjach w mediach społecznościowych. Jest to kolejny mit.

Z danych uzyskanych z Urzędu Stanu Cywilnego wynika, że od stycznia do maja 2019 r. sądy rejonowe rozwiązały przez rozwód 88 związków małżeńskich. Odpowiednio: w styczniu - 23, w lutym - 24, w marcu - 8, w kwietniu  - 18, a w maju - 15.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

trzaW nocy z poniedziałku na wtorek (z 22 na 23 czerwca) zniszczone zostały banery wyborcze jednego z kandydatów na prezydenta RP.

Wandale polali czarną farbą, porysowali i pocięli banery Rafała Trzaskowskiego, kandydata Koalicji Obywatelskiej. Zniszczeń dokonano m.in. na ul. Szczęśliwej i rondzie Tomaszowskich Olimpijczyków. Tej nocy zniknął jeden z banerów tego kandydata przy ul. Konstytucji 3 Maja. Sprawa została zgłoszona na policję.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

wianekPandemia koronawirusa nie przeszkodziła w organizacji "I Powiatowego Konkursu na Najpiękniejszy Wianek Świętojański", który odbył się we wtorek, 23 czerwca w Powiatowym Centrum Animacji Społecznej. Do konkursu zgłosiło się 14 uczestników, którzy wykonali imponujące wianki świętojańskie.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

Wśród wielu mieszkańców naszego miasta panuje przekonanie, że tomaszowscy przedsiębiorcy upadają, zamykając swoje firmy, co jest bezpośrednio związane z trwającą epidemią. Jest to mit. Prawdą natomiast jest to, że kondycja finansowa firm z sektora małych przedsiębiorstw jest bardzo słaba, co ma przełożenie na ich przychody. W związku z tym maleją także wynagrodzenia pracowników. Ze środków tzw. tarczy antykryzysowej Powiatowy Urząd Pracy wypłacił 27 310 000 zł.

Porównując dane rok do roku z rozbiciem na miesiące, na tle blisko 10.000 działających firm na terenie powiatu można wyciągnąć kilka wniosków. Pierwszy jest dosyć oczywisty - liczba  małych firm rosła i nadal, mimo sytuacji epidemiologicznej, rośnie. W marcu br. na terenie powiatu zanotowano zauważalny przyrost nowo otwartych firm.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It

Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty