kocham mKocham, więc jestem - to tytuł poruszającego widowiska muzycznego, które odbyło się w sobotni wieczór, 20 listopada na scenie Miejskiego Centrum Kultury Tkacz. Wystąpił łódzki zespół Agnellus. Koncert był inspirowany listami Lutka Aljuche Orenbacha, pisanymi z tomaszowskiego getta do ukochanej Edith Blau, z którą rozdzieliła go wojna.

Na widowisko, przenoszące widzów nie tylko w sztukę muzyki i aktorstwa, ale też w klimat dawnego Tomaszowa i trudnej miłości z czasów okupacji, przyszło wielu ludzi. Osią występu była relacja z tomaszowskiego getta, którą Lutek zapisywał w listach do ukochanej Edith Blau.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It
Dodaj komentarz
Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.

Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty