Wtorek, 16 czerwca 2026, Imieniny: Aliny, Anety, Benona

 

Na ul. POW jest duży problem ze znalezieniem miejsca parkingowegoStrefa Płatnego Parkowania miała ułatwić mieszkańcom Tomaszowa, a zwłaszcza kierowcom, życie. Spowodować, że – za niewielką opłatą – będzie gdzie bez problemu zostawić auto. Tymczasem często znalezienie wolnego miejsca graniczy z cudem. Tak jest na ul. POW. – Czasami krąży się nawet kilka minut, a i tak nic się nie zwalnia – grzmią mieszkańcy.


Ulica POW łączy ul. Mościckiego z ul. św. Antoniego (na wysokości Placu Kościuszki). Znajdują się przy niej takie instytucje jak: Urząd Miasta, Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego, Sanktuarium św. Antoniego, Wojskowe Centrum Rekrutacji, jak również budynek dawnej straży czy Tomaksu, w których funkcjonują różne firmy. To powoduje, że ruch samochodowy jest tu spory. Aby zwiększyć szansę na znalezienie wolnych miejsc postojowych, na POW (podobnie jak w ścisłym centrum miasta) wprowadzono Strefę Płatnego Parkowania (SPP). Początkowo przeważnie bez problemu dało się tu zaparkować auto. Wynikało to m.in. z tego, że część kierowców nie chciała płacić za postój, tylko szukała darmowego miejsca. Tych w okolicy jest mało, ale czasem udaje się takie znaleźć. Jednak jest to coraz trudniejsze – Tomaszowianie mają coraz więcej samochodów, a przestrzeń nie jest z gumy. Bardzo ciężko zaparkować np. w okolicy I LO, na ul. Bohaterów 14 Brygady, Kawki, Niecałej, Armii Krajowej, Mościckiego...


Można byłoby się spodziewać, że chociaż w SPP przy ul. POW będzie się można zatrzymać bez problemu. Niestety tak nie jest. – Ostatnio kilka razy nie mogłam znaleźć miejsca parkingowego. To jakiś koszmar. W centrum ciężko coś załatwić, krąży się po mieście, żeby gdzieś zostawić auto – mówi jedna z czytelniczek. Niektórzy mają ten problem codziennie. – Wykupiłem w strefie miejsca dla swoich pracowników, a nie mają się gdzie zatrzymać. Sytuacja się pogorszyła, odkąd jest prowadzona rewitalizacja terenu przy muzeum. Wcześniej tam parkowali pracownicy Urzędu Miasta. Teraz nie mogą, więc zostawiają pojazdy tuż przy magistracie i obok. Oczywiście, że każdy ma prawo tu parkować, ale jakoś nie widzę, by za to płacili jak inni mieszkańcy – denerwuje się jeden z przedsiębiorców. Według niego prywatne samochody urzędników traktowane są jak służbowe. – Nie mam pretensji do pracowników, ale przecież strefa miała służyć rotacji miejsc. Temu, by można było podjechać na parę minut czy godzinę, załatwić sprawę i odjechać, żeby zaparkować mógł ktoś inny – dodaje nasz czytelnik. Jak twierdzi, miejsc brakuje zwłaszcza w godzinach pracy magistratu, od godz.7.30 do 15.30.

Czyli wówczas, gdy do Urzędu Miasta przyjeżdżają petenci chcący np. zapłacić za gospodarowanie odpadami czy podatki. Nie wszyscy przecież załatwiają sprawy przez Internet. – Dlatego właśnie nie powinny stać tam te same auta przez 8 godzin – powiedział nam inny czytelnik, który także zadzwonił do naszej redakcji z tym tematem. Faktycznie sami zaobserwowaliśmy, że na ul. POW w godzinach porannych i południowych brakuje miejsc do zaparkowania, a zdecydowanie więcej jest ich po godzinie 15.30. Widać też, że sporo aut nie ma włożonych za szybę biletów z parkometrów. Czy nasi czytelnicy mają więc rację? Poprosiliśmy o wyjaśnienia rzeczniczkę prezydenta miasta. Zapytaliśmy, czy faktycznie pracownicy mają takie udogodnienia i czy jest jakiś pomysł na rozwiązanie problemu braku miejsc postojowych w pobliżu?


– Część miejsc postojowych w Strefie Płatnego Parkowania jest wykorzystywana przez pracowników Urzędu Miasta wyłącznie w związku z wykonywaniem obowiązków służbowych. Dotyczy to pojazdów używanych do realizacji zadań na rzecz mieszkańców oraz bieżącej obsługi spraw miejskich – zapewnia Joanna Budny. – Jednocześnie część pracowników korzysta z możliwości wykupienia abonamentów parkingowych na zasadach ogólnodostępnych, zgodnie z obowiązującym regulaminem Strefy Płatnego Parkowania. Są to uprawnienia dostępne również dla innych użytkowników strefy, a Urząd Miasta nie prowadzi odrębnej puli miejsc przeznaczonych wyłącznie dla pracowników – dodaje. Podkreśla, że strefa nadal pełni swoją podstawową funkcję, czyli zapewnienie rotacji miejsc postojowych w centrum miasta. – Na bieżąco monitorujemy sytuację i analizujemy zgłaszane uwagi mieszkańców – informuje.

Jednak część Tomaszowian ma inne spostrzeżenia i obserwacje – rotacja jest mniejsza, niż była, a zaparkowanie w centrum staje się trudniejsze. Wyprawa w okolice ulic Mościckiego, św. Antoniego, POW i Placu Kościuszki to koszmar. Korki (większe z powodu zamknięcia mostu przez Wolbórkę na ul. Legionów) i zajęte miejsca parkingowe powodują coraz większą irytację kierowców i coraz mniejszy komfort życia.

 Joanna Dębiec

Pin It

Komentarze





pajpress ogłoszenia

Naprawa sprzętu AGD

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Materiały Urzędu Miasta

TIT - Tomaszowski Informator Tygodniowy
Agencja Wydawnicza PAJ-Press

ul. Długa 82
97-200 Tomaszów Mazowiecki,
tel. 44 724 24 00 wew. 28 (biuro ogłoszeń)
tel. kom. 609-827-357, 724-496-306

WYRÓŻNIONE

ZUS "stanie" na dwie godziny

Na środę, 17 czerwca zaplanowany zo...

Za ile koncert Akcentu i dlaczego brak miejsca dla innej muzyki?

Jak niedawno podawaliśmy, jedną z g...

Wracają termy, ale w formie basenów

W drugiej części sesji Rady Miejski...

Wojewoda wzywa Radę Powiatu do wygaszenia mandatu radnej Pauliny Sochy

O sprawie Pauliny Sochy z PiS głośn...

Woda w zalewie czysta jak kryształ

Ma około 17 stopni Celsjusza i już ...

Święto kawalerzystów i miasta

Setki żołnierzy, ich rodziny, praco...

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Przodownik" bez tajemnic 

– Nasi członkowie zasługują na jasn...

Koncertowa przystań

Począwszy od piątku, 3 lipca przez ...

Kiedy? Gdzie? Co?

Przed nami kolejny weekend pełen at...

Czy ktoś wysadził małe groty?!

Część nadpilickiego wyrobiska, jedn...

NAJNOWSZE

Czy ktoś wysadził małe groty?!

Część nadpilickiego wyrobiska, jedn...

ZUS "stanie" na dwie godziny

Na środę, 17 czerwca zaplanowany zo...

Wracają termy, ale w formie basenów

W drugiej części sesji Rady Miejski...

Wojewoda wzywa Radę Powiatu do wygaszenia mandatu radnej Pauliny Sochy

O sprawie Pauliny Sochy z PiS głośn...

Za ile koncert Akcentu i dlaczego brak miejsca dla innej muzyki?

Jak niedawno podawaliśmy, jedną z g...

Bardziej popularne są u nas technika?

Zakończył się pierwszy etap rekruta...

Woda w zalewie czysta jak kryształ

Ma około 17 stopni Celsjusza i już ...

"Koszyczkowe" tańce

Zaprasza na nie Miejskie Centr...

Koncertowa przystań

Począwszy od piątku, 3 lipca przez ...

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Przodownik" bez tajemnic 

– Nasi członkowie zasługują na jasn...

WYDARZENIA

Maślany festiwal w Lubochni

Mimo kapryśnej pogody XV Lubocheńsk...

Święto kawalerzystów i miasta

Setki żołnierzy, ich rodziny, praco...

Niedziela miodem płynąca [GALERIA ZDJĘĆ]

W Żelechlinku 7 czerwca odbyło si...

Pół wieku pod żaglami

Piotrkowski Okręgowy Związek Żeglar...

Poszukiwania na zalewie

Na szczęście to były tylko ćwiczeni...

Takie i inne zdarzenia zaaranżowano...

30. Bieg Trzeźwości

W Parku Bulwary w niedzielę, 24 maj...

Bawili się na charytatywnej majówce

W niedzielę, 24 maja Wielka Majówka...

Jubileusz Aleksandra Dutkiewicza 

Obchody 55-lecia pracy twórczej art...

Przeżyli ze sobą ponad 50 i 60 lat

Wzruszająca uroczystość odbyła się ...

< /body>