alkohol mWzrosła sprzedaż napojów alkoholowych w tomaszowskich sklepach. W lokalach spadła

W ubiegłym roku w Tomaszowie na napoje zawierające alkohol wydano prawie 71 milionów złotych, czyli padł kolejny rekord. Poprzedni ustanowiliśmy rok wcześniej, gdy przekroczona została granica 68 mln zł. Od kilku lat sprzedaż napojów spirytusowych w Polsce rośnie. W minionym roku Polacy przepili prawie 40 mld zł.

Dostępność jest dobra

W Tomaszowie od lat jest blisko 135 sklepów monopolowych i niespełna pięćdziesiąt oferujących samo piwo. Jest też około 30 lokali z konsumpcją mocniejszych trunków i kolejne 30 piwiarni. Liczby te zmieniają się często, ale wahania są niewielkie. Jedni rezygnują, a inni zaczynają.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It
Dodaj komentarz
Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.

Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty