To tytuł walentynkowej akcji czytelniczej, jaką od 12 do 18 lutego przeprowadzili pracownicy tomaszowskiej filii Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim (Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego).
Odwiedzający w tych dniach placówkę mieli okazję wypożyczyć specjalnie zapakowane książki, których tytuły pozostawały dla nich tajemnicą. – Jedyną wskazówką był cytat z czternastej strony wybranej symbolicznie z okazji 14 lutego. Taka forma zabawy zachęciła uczestników do sięgania po nieoczywiste tytuły i odkrywania nowych literackich inspiracji – mówi Lucyna Błońska, nauczyciel bibliotekarz. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również przygotowana w bibliotece tablica, na której czytelnicy wpisywali tytuły swoich ulubionych książek oraz dzielili się refleksjami na temat miłości do czytania.
– Wpisy pokazały, że czytelnictwo wciąż stanowi ważny element życia kulturalnego mieszkańców miasta – cieszy się L. Błońska. – Akcja była nie tylko okazją do promowania czytelnictwa, ale także do integracji lokalnej społeczności wokół wspólnej pasji – dodaje.
Z księgozbioru filii Biblioteki Pedagogicznej w Tomaszowie Mazowieckim, mieszczącej się przy ul. św. Antoniego 47, mogą korzystać bezpłatnie nie tylko nauczyciele i uczniowie, ale wszyscy chętni. Czytelnikom udostępniony jest także książkomat, który umożliwia odbiór zamówionych publikacji w dogodnym czasie, także poza godzinami pracy biblioteki. Ta standardowo czynna jest od poniedziałku do środy w godz. 10.00–17.00, natomiast w czwartek i piątek od godz. 8.00 do 15.00.
MarMajs



Komentarze