okladka mMało kto w Polsce nie zna piosenki "Rozkwitały pąki białych róż". Można ją znaleźć w śpiewnikach wojskowych, patriotycznych, a także biesiadnych. Autorem muzyki do tej pieśni jest mieszkający czas jakiś w Tomaszowie Mieczysław Kozar-Słobódzki.

Od razu trzeba znaczyć, że pierwsza część nazwiska - Kozar - jest pseudonimem Słobódzkiego z czasów antyzaborczej konspiracji. Przyjęło się w tamtych czasach, że pseudonim stawał się oficjalną częścią nazwiska, tak jak stało się w przypadku np. Edwarda Rydza-Śmigłego, i trafiał do oficjalnych dokumentów.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It
Dodaj komentarz
Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.

Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty