sarkazmWedług słownikowej definicji to – spotęgowana ironia, używana zazwyczaj jako sposób wyrażenia negatywnego nastawienia do czegoś lub kogoś; złośliwość, często używana, by skrytykować zaistniałą sytuację lub zachowanie czy stan. 

Z tym słowem związanych jest wiele cytatów: Sarkazm jest ucieczką dla przegranych. Sarkazmem przegrani próbują sprowadzić zwycięzców do swojego poziomuSarkazm to ostatnia deska ratunku dla osób o upośledzonej wyobraźni (Cassandra Clare) czy Sarkazm wcale nie jest pośledniejszą formą humoru.

Sarkazm po prostu nie ma z poczuciem humoru nic wspólnego (John Flanagan). Dlatego warto stosować go z wielkim wyczuciem, a najlepiej unikać, zwłaszcza jeśli pełni się eksponowane funkcje i chce się być traktowanym poważnie.

Andrzej Kucharczyk

Pin It
Dodaj komentarz
Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.

Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty