szczep mPrzypadków zakażeń koronawirusa jest latem w Polsce mało, ale już więcej niż jeszcze na początku lipca br. A jak jest w Tomaszowie?

W pierwszym tygodniu lipca w całej Polsce (dane z 7 lipca br.) odntowano 103 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 11 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami 6 osób. Obecnie, według danych Ministerstwa Zdrowia z 21 lipca br. mamy 124 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem.

To o 20 więcej niż w dniu poprzedzającym. A zakażeń może przybyć, kiedy skończą się powroty z wakacji. A jak jest w Tomaszowie? Okazuje się, że spokojnie. W naszym powiecie nie odnotowano ostatnio żadnych zakażeń (dane z 21 lipca br.). Nie ma przypadków śmiertelnych z tego powodu. Jednakże aż 254 osób jest objętych kwarantanną. Testów wykonano 111. Nie było żadnego pozytywnego wyniku. A jak u nas ze szczepieniami? W Tomaszowie zaszczepionych w pełni (dwiema dawkami) jest 23 784 osób. To prawie 39 proc. tych, którzy mogą się zaszczepić. Jak mówi Konrad Borowski, szczepień jest ostatnio znaczenie mniej niż wcześniej, ale dziennie odbywa się ich kilkadziesiąt. W Tomaszowskim Centrum Zdrowia można się obecnie zaszczepić szczepionką Johnson & Johnson, których wcześniej nie było, a cieszy się ona zainteresowaniem ze względu na to, że przyjmuje się tylko jedną dawkę i można np. szybko jechać na wakacje. - Ludzie pytali o tę szczepionkę, w Arenie też była i ludzie się szczepili, ale teraz sloty się tam skończyły, można zaszczepić się w szpitalu - informuje K. Borowski. Według niego, zaraz po wakacyjnych wyjazdach chętnych na szczepienia będzie więcej, bo wzrośnie (a właściwie już to się dzieje) liczba zakażeń. Obecnie według danych Ministerstwa Zdrowia, w Tomaszowie wzrasta liczba w pełni zaszczepionych osób. Dwie dawki przyjęło u nas 26986 osób. To 44 proc. w pełni zaszczepionych mieszkańców miasta. W pierwszym tygodniu lipca było to 39 proc.

J.D.

Pin It
Dodaj komentarz
Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.

Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty