Wtorek, 28 maja 2024, Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

15 mJak co roku, zachęcamy do wsparcia 1,5% podatku działających lokalnie organizacji pożytku publicznego lub tych, którym można pomóc w walce o poprawę zdrowia.


Do uzyskania odpisu 1,5% podatku za 2023 r. uprawnione są (w porządku alfabetycznym, w nawiasach ewentualny cel szczegółowy):

- Amicus Canis - Fundacja na rzecz Zwierząt Skrzywdzonych, 0000447575

- "Ex Litteris Libertas", 0000305252

- Fundacja Dwa Skrzydła, 0000443380

- Fundacja Educator im. ks. Stanisława Grada, 0000449025

- Fundacja "Miasto Kotów", 0000463278

- Fundacja "N.S.J.-Rodzina", 0000323481

- "Fundacja Nu-Med", 0000662419

- Fundacja Sportowcy Dzieciom, 0000457030 (TMF (815); LKS Lubochnia (1088); RKS Rzeczyca (206); klub sportowy nr 31 TRENER (268); UKS Orlik Ujazd (739)

- Integracyjny Uczniowski Klub Sportowy "Dziewiątka", 0000412793

- Koło Tomaszowskie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, 0000845669

- Liga Morska i Rzeczna, 0000117542 (Oddział Tomaszów Maz.)

- Liga Obrony Kraju, 0000086818 (BŁZW - Koło Tomaszów Maz.)

- Ochotnicza Straż Pożarna w Lubochni, 0000128554

- Ochotnicza Straż Pożarna w Łaznowie, 0000225719

- Polski Związek Filatelistów, 0000201405 (Okręg Łódzki)

- Polski Związek Głuchych Oddz. Łódzki, 0000051170 (Koło Terenowe w Tomaszowie Maz.)

- Polski Związek Niewidomych Okręg Łódzki, 0000087884 (Koło Terenowe w Tomaszowie Maz.)

- Polskie Towarzystwo Historyczne, 0000100740

- Stowarzyszenie "Mój Tomaszów", 0000173829

- Stowarzyszenie Rodzin Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, 0000287668

- Tomaszowskie Stowarzyszenie Amazonek, 0000246090

- Tomaszowskie Towarzystwo Charytatywne, 0000219583

- Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Powiatowy w Tomaszowie Maz., 0000214510

- Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Tomaszowie Maz., 0000070110

- Związek Dużych Rodzin Trzy Plus, 0000279928 (Koło w Tomaszowie Maz./Inowłodzu/Lubochni)

- Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Łódzka, 0000283814 (Hufiec Tomaszów Maz. lub Doliny Pilicy)

- Związek OSP RP, 0000116212

- Związek Strzelecki "Strzelec" OSW, 0000114650 (Jednostka Strzelecka 1002)

- Związek Żołnierzy WP, 0000141267 (Koło nr 1 w Tomaszowie Maz.)

Lista w oparciu o wykaz publikowany przez Narodowy Instytut Wolności wg stanu na 10 kwietnia 2024 roku

  

Kacper Bryks, ur. 2014 r. - zespół niedorozwoju lewej części serca, HLHS. 0000266644, ZC 8103 Kacper Bryks

Jaś Goliat - stan po złamaniu podstawy czaszki i rozlanym urazie aksonalnym mózgu. 0000354595, 926041 Jan Goliat

Małgorzata Gruchała, 39 lat - rak piersi HER 2 3+ z przerzutami. 0000414091, Malgorzata Gruchała

Mieszko Kabziński, 8 lat - autyzm. 0000135921, Kabziński Mieszko 7317

Julia Kaczuba, Niewiadów, 13 lat - wodogłowie pokrwotoczne, padaczka lekooporna, mózgowe porażenie dziecięce. 0000135921, Julia Kaczuba 4169

Aleksandra Krzysztofik, 26 lat - mukowiscydoza. 0000064892, 10/2008 Aleksandra Krzysztofik

Julita Plich, ur. 9.01.2005 r. - niedowład 4-kończynowy, porażenie nerwu twarzowego, osteoporoza wtórna. 0000039541, 176.Julita Plich 

Zuzia Staszek, Łaznów - ostra białaczka limfoblastyczna. 0000165702, Staszek Zuzanna

Arturek Tomaszewski, 2 lata - siatkówczak (nowotwór złośliwy) oka. 0000382243, 3881 pomoc dla Arturka Tomaszewskiego

Dariusz Wróblewski, 59 lat - upośledzenie narządu ruchu, choroby układu oddechowego i krążenia, choroby neurologiczne. 0000382243, 3571 pomoc dla Dariusza Wróblewskiego

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

KRS 0000037904 (cel szczegółowy - o ile nie podano, numer, nazwisko i imię/imiona podopiecznego)

Maciej Besztak (33897), ur. 20.01.2015 r. - autyzm

Natalia Besztak (26584), ur. 6.12.2011 r. - autyzm

Antoś Białkowski, ur. 25.06.2018 r. - całościowe zaburzenia rozwoju (38572 Białkowski Antoni Tomaszów Mazowiecki)

Kuba Czarnecki, ur. 14.07.2016 r. - autyzm (37240 Czarnecki Jakub Smardzewice)

Zuzanna Dąbrowska (33330), gm. Rzeczyca, ur. 13.01.2018 r. - obustronny rozszczep wargi, podniebienia i wyrostka zębodołowego

Natan Dziedzic (26409), ur. 20.07.2010 r. - dystrofia mięśniowa Duchenne`a

Zuzanna Flont (25720), ur. 1.09.2013 r. - wodogłowie pokrwotoczne, mózgowe porażenie dziecięce, niedowład spastyczny nóg

Aleksander Goska (36849), ur. 1.02.2016 r. - zespół Jarcho-Levina, wady serca i kostne

Michał Jasiński, ur. 25.11.2020 r. - zespół Jouberta, opóźnienie w rozwoju psychoruchowym (40327 Jasiński Michał Tomaszów Mazowiecki)

Nikodem Jaś (35760), ur. 21.06.2006 r. - zespół nadpobudliwości ruchowej, choroba tikowa, zaburzenia umiejętności szkolnych

Krzysztof Kacperek (1995), Małecz, gm. Lubochnia, ur. 5.06.2010 r. - pęcherzowe oddzielanie się naskórka (EB)

Julita Kotynia (33895), ur. 24.11.2014 r. - autyzm wczesnodziecięcy

Michalina Anna Kozer (9184), ur. 22.12.2008 r. - zespół Pradera-Williego, opóźnienie rozwoju psychoruchowego, niedoczynność tarczycy

Oskar Kozłowski, Wąwał, ur. 30.12.2007 r. - zespół Aspergera, zaburzenia aktywności i uwagi (39070 Kozłowski Oskar Wąwał)

Kamila Łopat (36556), ur. 9.03.2012 r. - mózgowe porażenie dziecięce, dysplazja oskrzelowo-płucna, padaczka, głęboki obustronny niedosłuch, niedoczynność przysadki, celiakia, choroba von Willebranda

Klara Nowak (38405), ur. 30.08.2017 r. - cukrzyca insulinozależna oraz

Wiktoria Nowak, ur. 14.11.2020 r. - niewykształcenie palców lewej dłoni (38406 Nowak Wiktoria Tomaszów Mazowiecki)

Piotr Pazdur (28402), ur. 11.04.2006 r. - dystrofia mięśniowa Beckera, upośledzenie umysłowe w stopniu umiarkowanym ze znacznym deficytem rozwoju mowy, kardiomiopatia rozstrzeniowa

Sara Proc (38178), ur. 5.01.2016 r. - ostra białaczka limfoblastyczna, zakrzepica żyły pachowej

Zofia Rumińska (25283), Sangrodz, gm. Ujazd, ur. 8.02.2014 r. - encefalopatia niedotleniowo-niedokrwienna, niedowład spastyczny 4-kończynowy

Oliwia Sekuter (13216), ur. 21.04.2010 r. - malformacja Chiariego II, rozszczep kręgosłupa, kifoskolioza, przepuklina oponowo-rdzeniowa

Bartuś Socha, ur. 4.09.2021 r. - dysplazja oskrzelowo-płucna, niewydolność nerek (41788 Socha Bartłomiej Lubochnia)

Gabriela Stańczyk (34329), ur. 24.06.2018 r. - rdzeniowy zanik mięśni - SMA1

Artur Szulc, ur. 31.05.2007 r. - dystrofia mięśniowa Duchenne`a (27649 Szulc Artur Wykno)

Maja Żaczek, ur. 25.05.2009 r. - mózgowe porażenie dziecięce z atetozą, wada rozwojowa kręgu L1, stopy końsko-koślawe, opóźnienie psychoruchowe, zez obu oczu i astygmatyzm (14751 Żaczek Maja Tomaszów Mazowiecki)

Fundacja JiM 

KRS 0000127075 (cel szczegółowy - numer, imię i nazwisko podopiecznego)

Filip Barański (#1732), ur. 2015 r. - zespół Downa, niedoczynność tarczycy, wady serca

Franciszek Cerazy (#3544), Ujazd, ur. 2014 r. - niepełnosprawność w stopniu umiarkowanym, wielospecjalistyczna opieka lekarska (w trakcie diagnostyki)

Dawid Domagała (#4694), ur. 2017 r. - autyzm

Piotr Frączek (#2052), ur. 2013 r. - autyzm

Maja Kowalewska (#4961), ur. 2015 r. - autyzm atypowy, aniridia i inne liczne wady okulistyczne

Michalina Kozłowska (#1747), ur. 2008 r. - autyzm

Ernest Martyka (#4938), ur. 2014 r.

Aleksandra Psut (#3202), ur. 2012 r. - autyzm

Marcel Pryczek (#1115), Ujazd, ur. 2006 r. - autyzm

Patryk Stankowski (#981), Glinnik, ur. 2008 r. - niepełnosprawność sprzężona

Adaś Wójciak (#689), ur. 2013 r. - złośliwa migrująca padaczka niemowlęca (lekooporna), korowe uszkodzenie wzroku, dziecięce porażenie mózgowe 4-kończynowe 

Fundacja "Serca dla Maluszka"

KRS 0000387207 (cel szczegółowy - numer, imię i nazwisko podopiecznego ujęte w cudzysłów)

Amelia Hajduk (4742), ur. 14.12.2022 r. - hipoplazja łuku aorty, mnogie ubytki przegrody międzykomorowej serca, Zespół Kabuki

Natalia Kotynia (3377), Budziszewice, ur. 18.04.2018 r. - zespół Cornelii de Lange typu 2, opóźnienie psychoruchowe

Krystian Koziura (419), ur. 1.06.2009 r. - całościowe zaburzenie rozwojowe ze spektrum autyzmu z upośledzeniem umysłowym, słabe napięcie mięśniowe

Kornel Kruz (2171), ur. 21.02.2020 r. - brodawczak splotu naczyniówkowego, wodogłowie wtórne, padaczka objawowa, opóźniony rozwój motoryczny, niedowład lewostronny spastyczny, ślepota korowa

Klara Magiera (2446), Ujazd, ur. 4.05.2021 r. - zespół Downa, wada serca, niedosłuch, wada wzroku, obniżone napięcie mięśniowe

Marianna Misiak (2964), ur. 18.11.2017 r. - zespół Downa, nadczynność tarczycy, wada wzroku

Kamil Muchowski (332), ur. 17.05.1980 r. - tetraplegia

Szymon Prykiel (3650), ur. 6.07.2018 r. - autyzm, zaburzenia rozwoju mowy i języka

Robert Przybył (1362), Ujazd, ur. 18.08.2017 r. - autyzm, opóźnienie psychoruchowe i brak mowy

Nikodem Warych (2090), ur. 13.09.2020 r. - stan po operacji zwężenia aorty, wada genetyczna (w trakcie rozpoznania)

Gabriela Węglarska (2898), ur. 25.05.2022 r. - atrezja zastawki płucnej

Antoni i Zuzanna Woźniak (4664): Antek, ur. 13.09.2021 r. - wzmożone napięcie mięśniowe, opóźnienie psychoruchowe, wrodzone wady oka i wzroku, podejrzenie jaskry. Zuzia, ur. 8.03.2023 r. - wrodzony niedosłuch

Fundacja Siepomaga

KRS 0000396361 (cel szczegółowy - numer i imię podopiecznego)

Miłosz Barański (0260471), Smardzewice, 7 lat - dysplazja obojczykowo-czaszkowa

Natalia Bartczak (0412379), Komorów, 22 lata - stwardnienie rozsiane

Zofia Bigos (0142927), 2 lata - rdzeniowy zanik mięśni - SMA typu 1

Lena Dębiec (0340224), 6 lat - cukrzyca insulinozależna typu 1

Bartłomiej Dobiecki (0117440), 32 lata - choroba Wilsona, ostra niewydolność nerek

Lena Drechna (0215202), 9 lat - cukrzyca typu 1

Filip Dziedziński (0244277), Budziszewice, 12 lat - autyzm

Karolina Frątczak (0481192), 33 lata - ostry zespół wieńcowy, przepuklina krążka międzykręgowego, polimorficzne częstoskurcze komorowe serca, stan po wycięciu guza nadnercza lewego, torbiel kieszonki Rathego

Kacper Gibała (0177402), 4 lata - osteoblastoma szczęki

Prochor Herasymowicz (0259135), 19 lat - niewydolność wielonarządowa, stan po amputacji obu kończyn dolnych

Dorota Janik (0221515), 53 lata - nowotwór złośliwy tkanki łącznej i innych tkanek miękkich

Karolina Karalus (0099416), Płyćwia/Tomaszów Maz., 45 lat - stan po wypadku: wieloodłamkowe zmiażdżenie prawej kości piszczelowej oraz kości strzałkowej

Maria Kaźmierczuk (0143156), Inowłódz, 71 lat - nowotwór złośliwy jajnika

Antoni Kołodziejski (0418285), 11 miesięcy - hiperplastyczne ciało szkliste obu oczu, podejrzenie choroby Norriego i Lebera, tłuszczak wewnątrzczaszkowy

Jakub Kot (0323667), Ujazd, 10 lat - mózgowe porażenie dziecięce, autyzm atypowy, parapareza kończyn dolnych, padaczka, skutki skrajnego wcześniactwa

Hanna Kozar (0415612), 10 lat - cukrzyca insulinozależna

Igor Kula (0181172), 13 lat - nowotwory niezłośliwe kości i chrząstek stawowych, insulinooporność, niekrzepliwość krwi

Kacper Kwapisz (0200956), Glinnik, 12 lat - dysfazja i afazja, zaburzenia rozwojowe

Katarzyna Małek (0524819), 57 lat - glejak mózgu IV stopnia

Anna Milczarek (0203232), 32 lata - stwardnienie rozsiane

Emilka Modzelewska (0102400), 5 lat - rozszczep wargi

Iwona Najder-Staniek (0244616), 44 lata - nowotwór złośliwy żołądka z przerzutami do otrzewnej

Wiktoria Nawrot (0388132), 13 miesięcy - dysplazja oskrzelowo-płucna, encefalopatia niedokrwienno-niedotleniowa, retinopatia wcześniacza

Staś Osojca (0239145), 3 lata - całościowe zaburzenia rozwoju

Anna Pierścińska (0339689), Zaborów Pierwszy, 43 lata - rak jajnika

Jaś Pietrzyk (0052365), Łódź/Tomaszów Maz., 5 lat - zrośnięte przewody słuchowe, niewykształcone małżowiny uszne

Jakub Podlasek (0460733), 5 lat - chłoniak Hodgkina

Ksawery Polakowski (0278416), 7 lat - leukodystrofia z hipomielinizacją typu 6 z zanikiem zwojów podstawy mózgu i móżdżku, autyzm, padaczka, całościowe zaburzenia rozwoju

Miłosz Rogowski (0355164), 2 lata - choroba Pelizaeusa-Merzbachera (PMD) i neurologiczne, opóźnienie rozwoju psychoruchowego

Stasiu Ronek (0150664), Ujazd, 4 lata - rozszczep górnej wargi, podniebienia miękkiego i twardego oraz wyrostka zębodołowego

Wiktoria Rosiak (0170514), Łódź/Tomaszów Maz., 3 lata - hemimelia piszczelowa, deformacja prawej stopy

Łukasz Szymański (0486506), Ujazd, 19 lat - stan po krwotoku mózgowym i kraniektomii odbarczającej, niedowład połowiczy prawostronny, padaczka

Zuzanna Tuz (0264168), Lubochnia, 8 lat - cukrzyca typu 1

Artur Wojtaszczyk (0519470), 33 lata - choroby neurologiczne, upośledzenie narządu ruchu, epilepsja, wada wzroku

Lena Wójcik (0235895), Czerniewice, 19 miesięcy - przełożenie wielkich pni tętniczych, ubytek międzykomorowy, hipoplazja gałęzi płucnych, inne wady wrodzone

Jakub Zaborowski (0248013), Zaborów Drugi, 14 lat - polineuropatia demielinizacyjna czuciowa o nieznanej etiologii (prawdopodobnie Charcota-Mariego-Tootha), stopa szpotawa

Filip Żerek (0243170), 15 lat - Alkoholowy Zespół Płodowy

Fundacja Złotowianka

KRS 0000308316 (cel szczegółowy - nazwisko, imię i numer podopiecznego)

Bartłomiej Biegała (B/71), ur. 13.05.2008 r.

Oliwia Daroch (D/50), ur. 18.03.2002 r.

Jakub Goska (G/105), ur. 19.09.2008 r.

Nikola Gradek (G/116), ur. 22.02.2008 r.

Mateusz Gradoski (G/147), ur. 5.10.2013 r. - zespół Downa, wada serca, niedokrwistość, niedoczynność tarczycy, padaczka

Lena Grys (G/182), ur. 23.04.2019 r.

Ewa Janeczek (J/107), ur. 19.08.1973 r. - słoniowacizna, rozległa, niegojąca się rana

Hubert Jędras (J/106), ur. 27.02.2001 r. - mózgowe porażenie dziecięce ze spastycznym niedowładem 4-kończynowym, głębokim niedorozwojem psychicznym i fizycznym

Laura Maria Karp (K/190), Ujazd, ur. 24.10.2016 r.

Konrad Krasowski (K/333), ur. 5.12.2012 r.

Dawid Kucharski (K/126), ur. 26.03.2008 r. - całościowe zaburzenie i opóźnienie rozwoju

Krzysztof Kusideł (K/90), Popielawy, gm. Rokiciny, ur. 27.03.2012 r. - mózgowe porażenie dziecięce 4-kończynowe spastyczne, zespół Westa, małogłowie

Gabriela Małyszek (M/121), Bielina, gm. Ujazd, ur. 29.06.2011 r. - mózgowe porażenie dziecięce, porażenie spastyczne 4-kończynowe, epilepsja

Monika Mazur (M/115), Będków ur. 20.12.1973 r.

Adrian Osuchowski (O/5), ur. 29.04.1992 r.

Katarzyna Pacześ (P/196), Będków, ur. 23.09.2011 r. - autyzm

Patrycja Socha (S/103), Lubochnia, ur. 24.11.2008 r.

Filip i Bartosz Siciarz (S/150), ur. 22.05.2008 r. (Filip)

Mikołaj Szymanek (Sz/36), Ujazd, ur. 12.07.2012 r. - mózgowe porażenie dziecięce, padaczka lekooporna

Kinga Urbaszek (U/13), ur. 15.04.2009 r. - bąblowica wątroby, zaburzenia psycho-ruchowe, całkowity spadek odporności, lekkie upośledzenie umysłowe z podejrzeniem autyzmu

Patrycja Aleksandra Wójciak (W/98), ur. 12.12.1995 r.

Maksymilian Zaborek (Z/127), Ujazd, ur. 2.06.2017 r. 

Na podstawie danych publikowanych przez OPP.

wk

Pin It


TIT - Tomaszowski Informator Tygodniowy
Agencja Wydawnicza PAJ-Press

ul. Długa 82
97-200 Tomaszów Mazowiecki,
tel. 44 724 24 00 wew. 28 (biuro ogłoszeń)
tel. kom. 609-827-357, 724-496-306

WYRÓŻNIONE

- uważa Mateusz Grabarz, zastępca n...

Pisaliśmy i zachęcaliśmy do realizo...

Śledztwo w sprawie pożaru ze skutki...

Siatkówka młodzieżowa w wydaniu ogó...

Rozjeżdżony przez parkujące samocho...

Ponad 1,5 tys. osób z całej Polski ...

W marcu informowaliśmy, że powiat...

W poniedziałek, 20 maja na drogach ...

W szkołach trwają matury, a wiele o...

Na przykolejowych terenach w Tomasz...

NAJNOWSZE

Zamknięte przejazdy kolejowe w lasa...

Siatkówka młodzieżowa w wydaniu ogó...

W miniony poniedziałek na swojej dr...

Gminne spółki wodne z Będkowa i R...

Na przykolejowych terenach w Tomasz...

Pisaliśmy i zachęcaliśmy do realizo...

W marcu informowaliśmy, że powiat...

W tomaszowskim szpitalu potężna dot...

Rozjeżdżony przez parkujące samocho...

W niedzielę, 19 maja kilkaset osób ...

 

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI