W ostatni weekend odbył się tam bal charytatywny poświęcony zbiórce pieniędzy na leczenie Małgorzaty Dzikiej z Mroczkowic, która walczy ze złośliwym nowotworem piersi.
Imprezę zorganizowało Koło Gospodyń Wiejskich "Luboczanki" oraz Team Zosi. Bal odbył się w świetlicy środowiskowej, a o jego oprawę muzyczną zadbała miejscowa Kapela Grzegorza Tomaszewskiego. Prócz dobrej zabawy nie zabrakło dobrych trunków, smacznego jedzenia i, co najważniejsze, ludzi o wielkich sercach.
To nie pierwsza akcja charytatywna, podczas której mieszkańcy tej małej społeczności pokazali, że potrafią się zjednoczyć i nieść bezinteresowną pomoc potrzebującym.
Historia pani Małgorzaty
Pani Małgorzata, dla której luboczanie zorganizowali zbiórkę, jest 39-letnią mamą trójki dzieci: Kuby, Patrycji i Dawida. Mieszka na wsi i potrzebuje środków na dalsze leczenie. W sierpniu dowiedziała się o nowotworze piersi. Obecnie przyjmuje chemioterapię i czeka na podwójną mastektomię.
Kilka miesięcy wcześniej, podczas badania USG, wykryto u niej niewielki guzek, jednak lekarze zapewniali, że to nic poważnego i wizytę zaplanowali za 6 miesięcy. Niestety w tym czasie guz powiększył się o kilka centymetrów. Po tej diagnozie panią Małgosię od razu skierowano na szczegółowe badania. Okazało się, że ma nowotwór piersi potrójnie ujemny, czyli bardzo agresywny podtyp.
Obecnie rozpoczęła kolejny cykl chemioterapii i, jak mówią lekarze, istnieje lek, który może jej pomóc zwalczyć chorobę i przedłużyć życie, jednak musi być przyjęty w trakcie chemioterapii. Jej chemia kończy się w styczniu, więc zostało mało czasu, aby zebrać 140 tys. złotych. Niestety terapia nie jestrefundowana przez NFZ.
Zatem jeśli i ty chcesz pomóc pani Małgosi w walce z tą ciężką chorobą, możesz wejść ma stronę https://onkozbiorka.pl/malgorzata-dzika i dokonać wpłaty. Fot. Andrzej Jura
Katarzyna Kotela



Komentarze