Duże święto i jubileusz miłośników gołębi pocztowych odbyły się w piątek, 11 listopada. Wyróżniających się hodowców nagrodzono.
Rozdanie nagród i wspólną zabawę mieli członkowie i sympatycy tomaszowskiego oddziału Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. Okazja była podwójna - to nie tylko podsumowanie kończącego się sezonu lotowego, ale też świętowanie jubileuszu oddziału.
- W 2020 r. obchodziliśmy 90-lecie oddziału, ale ze względu na pandemię planowana wówczas uroczystość nie mogła się odbyć. Teraz na szczęście można się było spotkać normalnie i w dużym gronie - powiedział nam Piotr Malej, prezes zarządu PZHGP.
Historia związku jest ciekawa, warto choćby wspomnieć, że hodowcy pocztowi z Tomaszowa uczestniczyli w lotach dalekodystansowych m.in. w Rotterdamie, Brukseli, Watykanie, Paryżu czy Barcelonie i osiągali bardzo dobre wyniki. Podczas uroczystości uhonorowano osoby, które zdobyły najwięcej pucharów. Są to: Piotr Malej, Janusz Kaliszczak i Mariusz Skowroński. Najwięcej tytułów mistrzowskich odebrali: Zdzisław Karkocha, Marek Gromek, Andrzej Selega, Leszek Swarbuła, Mariusz Sobolewski, Leopold Ślązak, Zbigniew Indrychowski, Kazimierz Rak, Monika i Marek Linkowie oraz Marek Bocheński. Pogratulował im m.in. Michał Czechowicz, członek Zarządu Powiatu.
J.D.



Komentarze