Nadzieja polskiego kickboxingu po tomaszowsku
Na początku października we włoskim Lido di Jesolo odbyły się mistrzostwa świata dzieci, kadetów i juniorów w kickboxingu. Udanie startowała w nich Zuzanna Szczepanik, reprezentująca Rawski Klub Karate Kyokushin. Tomaszowianka zdobyła tytuł wicemistrzyni świata, przegrywając w finale z Serbką Nadą Krivacevic.
W Tomaszowie nie ma sekcji kick-boxingu, ale jest wielu znakomitych fighterów. To młodzież, która szlifuje swoje umiejętności w Rawskim Klubie Karate Kyokushin. Jedną z najbardziej utalentowanych zawodniczek jest Zuzanna Szczepanik.
16-letnia tomaszowianka tylko w tym roku już wywalczyła 3 tytuły mistrzyni Polski, a ubiegłorocznym dorobku ma mistrzostwo Europy. Nic więc dziwnego, że powołana została do Kadry Narodowej Juniorów i Juniorów Młodszych Kickboxing K-1 i Low Kick.
Najważniejszym, tegorocznym celem celem naszych reprezentantów były WAKO Children, Cadets and Junior World Championships w Lido di Jesolo, czyli mistrzostwa świata dla kategorii młodzieżowych.
Szczepanik we Włoszech zaliczyła kolejny udany start w kategorii kadetek. Pewnie pokonywała rywalki, a po wygraniu półfinału z reprezentantką Turcji stosunkiem głosów 3:0, stanęła przed szansą wywalczenia tytułu mistrzowskiego. Niestety, w finale przyszło jej się zmierzyć z Serbką, z którą niedawno przegrała na Węgrzech, i po zaciętym boju ponownie uległa Nadzie Krivacevic werdyktem sędziów 1:2.
To był najważniejszy start w karierze Zuzanny. Poświęciła wakacje, by podnieść kondycję, umiejętności i walczyć o najwyższy tytuł w swojej kategorii. Przegrała, ale wraca do Tomaszowa ze srebrem na piersi i z poczuciem dumy z reprezentowania barw biało-czerwonych.
Polacy w mistrzostwach spisali się fantastycznie. Zdobyli aż 84 medale, w tym 16 złotych, 28 srebrnych i 40 brązowych. Nikt nie wywalczył więcej krążków.
(poż)



Komentarze