...czyli monodram pt. "Bringe Glück" w wykonaniu Filipa Owczarka zaprezentuje Teatr na Zamku w tymże zamku w Inowłodzu w sobotę, 19 sierpnia w godz. 19.30-20.30.
Przedstawienie powstało na motywach opowiadania pt. "Pociągi pod specjalnym nadzorem" autorstwa Bohumila Hrabala. Wyreżyserował je Remigiusz Caban.
"Wojna", słowo z podręczników historii, które nagle ujawniło swoją aktualność, nabrało treści. Znowu jest naszym, w tej części świata, doświadczeniem. Zdumiewa i przeraża nas fakt, że o wojnie słyszymy i mówimy jako o okoliczności, która określa naszą codzienność. Trzeba przyznać, że proza czeskiego autora brzmi dziś dojmująco prawdziwie, aż chce się dodać - niestety! Wojna, zdaje się mówić autor ustami swojego bohatera, to czas, w którym hierarchia wartości poddawana jest dramatycznej próbie, w której - dzięki sztuce - i my mamy swój udział - czytamy w zaproszeniu. Wstęp wolny.
Tydzień później - w niedzielę, 27.08 na zamku będzie można z kolei ponownie obejrzeć spektakl pt. "Uśmiać się zdrowo! Czyli potpourri (bigos) z Moliera".
wk



Komentarze