Na drodze krajowej nr 48 na dojeździe do tej miejscowości od strony Tomaszowa prace zostały zakończone. Kolejny odcinek będzie robiony po ogólnopolskim święcie plonów, które ma się odbyć w Spale 28 września.
Remont DK nr 48 zaczął się na początku września. Łącznie ma objąć 6 kilometrów tej trasy. Na początek prace były prowadzone na odcinku od Cygana w kierunku Spały (również pomiędzy Fryszerką i Anielinem). Zerwana została stara nawierzchnia jezdni, a w jej miejsce położono nową. W trakcie robót kierowcy musieli odstać swoje w korkach. Jednemu z nich (kierującemu ciężarówką) zabrakło cierpliwości. Wjechał na świeżo położony asfalt. Nowa jezdnia została uszkodzona. – Szkody zostały usunięte od ręki. Nie ma po nich śladu – uspokaja Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
W ostatnich dniach pomiędzy Tomaszowem i Spałą ułożono już warstwę ścieralną jezdni. Droga ma być przejezdna (bez utrudnień) jeszcze przed dożynkami zaplanowanymi na najbliższą niedzielę. – Kolejnym krokiem będzie uzupełnienie poboczy, co powinno zostać wykonane w ciągu 4–5 dni. Następnie odtworzone zostanie oznakowanie poziome. Ze względów technologicznych konieczne będzie jednak odczekanie kilkunastu dni zanim przystąpimy do tego etapu robót – wyjaśnia M. Zalewski.
W przyszłym tygodniu mają się rozpocząć prace w samej Spale, na odcinku 800 m. – Jezdnia będzie frezowana i ułożone zostaną jej dwie nowe warstwy. Oceniamy, że te prace potrwają do połowy października – mówi rzecznik łódzkiego oddziału GDDKiA w Łodzi.
ag



Komentarze