Niedziela, 7 czerwca 2026, Imieniny: Ariadny, Jarosława, Roberta

 

Od 1 września tomaszowscy policjanci rozpoczną akcję "Bezpieczna droga do szkoły", która potrwa do końca miesiąca.


W ostatnich dniach funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzali oznakowanie przy szkołach i przedszkolach. Kontrolowana była też sygnalizacja świetlna i stan infrastruktury drogowej. – Większych nieprawidłowości nie stwierdziliśmy. Wnioskowaliśmy tylko do zarządców dróg o poprawę oznakowania poziomego (głównie przejść dla pieszych) i pionowego. Przy niektórych szkołach brakuje znaków T-27, tzw. Agatek. A to miejsca szczególnie uczęszczane przez dzieci. Trzeba je uzupełnić – wyjaśnia asp. szt. Aleksandra Cieślak, rzeczniczka tomaszowskiej policji.

  

Od poniedziałku, 1 września (z początkiem nowego roku szkolnego) w rejonie szkół i przedszkoli pojawią się znowu patrole policji. Funkcjonariusze będą zwracać uwagę rodzicom na przewożenie dzieci w fotelikach i innych siedziskach (do 150 cm wzrostu), parkowanie w dozwolonych miejscach i wysadzanie pociech z aut od strony chodnika, a nie jezdni. Dzieci na drodze powinny być widoczne, dlatego ważne są elementy odblaskowe na plecakach czy ubraniach. Jeśli nie ma chodnika lub pobocza, piesi powinni poruszać się lewą stroną jezdni. 

– Po wakacjach potrzeba kilka dni, żeby wszyscy wrócili do trybu szkolnego. Jesteśmy po to, żeby w tym pomóc. Nie trzeba wjeżdżać samochodem pod same drzwi szkoły. Są miejsca postojowe, z których należy korzystać. Rodzice i opiekunowie powinni też przypomnieć swoim pociechom zasady bezpieczeństwa na drodze. Dzieci jeżdżące rowerami lub hulajnogami do szkoły powinny zakładać kaski. Ważne są też elementy odblaskowe – mówi asp. szt. A. Cieślak.

Pin It

Komentarze





pajpress ogłoszenia

Naprawa sprzętu AGD

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Materiały Urzędu Miasta

TIT - Tomaszowski Informator Tygodniowy
Agencja Wydawnicza PAJ-Press

ul. Długa 82
97-200 Tomaszów Mazowiecki,
tel. 44 724 24 00 wew. 28 (biuro ogłoszeń)
tel. kom. 609-827-357, 724-496-306

WYRÓŻNIONE

Zrobili film o Tatrach

Jeśli ktoś, czytając tytuł pomyślał...

Żelechlinek zaprasza na miodobranie 

XVII Powiatowe Miodobranie odbędzie...

Zabawa na Niebrowie

Parafialny festyn przy Kościele św...

Wypadek na quadzie

15-letni chłopiec kierujący czterok...

Święto najmłodszych druhów

...czyli strażaków dziecięcych i mł...

Spacer szlakiem tomaszowskich Żydów 

To będzie już kolejne spotkanie z h...

Takie i inne zdarzenia zaaranżowano...

Ratownicy mogą wyjechać nad morze!

Tam latem bez problemu dostaną zatr...

Poszukiwania na zalewie

Na szczęście to były tylko ćwiczeni...

Pół wieku pod żaglami

Piotrkowski Okręgowy Związek Żeglar...

NAJNOWSZE

Dwa miliony kur przyjedzie do Twardej!

W pobliżu osiedla w tej miejscowośc...

Pół wieku pod żaglami

Piotrkowski Okręgowy Związek Żeglar...

Ratownicy mogą wyjechać nad morze!

Tam latem bez problemu dostaną zatr...

Kiedy? Gdzie? Co?

Wydarzenia w Tomaszowie Mazowi...

Biblioteki w czerwcu

W najbliższą oraz trzecią sobo...

Czerwcowe Bajanie na szklanym ekranie

Oddział dla Dzieci i Młodzieży...

Dobry pomysł to za mało – jak zdobyć grant?

Spotkanie edukacyjne pod powyższym ...

Lato w mundurze

W poniedziałek, 8 czerwca rozpocząć...

Zabawa na Niebrowie

Parafialny festyn przy Kościele św...

Zrobili film o Tatrach

Jeśli ktoś, czytając tytuł pomyślał...

WYDARZENIA

Pół wieku pod żaglami

Piotrkowski Okręgowy Związek Żeglar...

Poszukiwania na zalewie

Na szczęście to były tylko ćwiczeni...

Takie i inne zdarzenia zaaranżowano...

30. Bieg Trzeźwości

W Parku Bulwary w niedzielę, 24 maj...

Bawili się na charytatywnej majówce

W niedzielę, 24 maja Wielka Majówka...

Jubileusz Aleksandra Dutkiewicza 

Obchody 55-lecia pracy twórczej art...

Przeżyli ze sobą ponad 50 i 60 lat

Wzruszająca uroczystość odbyła się ...

Wiceministra zdrowia odwiedziła TUTW

Katarzyna Kacperczyk, pochodząca z ...

Mamo, jesteś najlepsza

Taki tytuł nosił koncert, w którym ...

Rambit ekologiczny w Rzeczycy

Wydarzenie odbyło się 21 i 22 maja...