Pisząc o zrewitalizowanym parku "Solidarność", zwracaliśmy uwagę na brak ciągu komunikacyjnego, który w bezkolizyjny sposób pozwoliłby na przemieszczanie się po nim rowerzystów. Z Urzędu Miasta otrzymaliśmy informację, która pozwala mieć nadzieję, że taki ciąg powstanie.
Jak informuje Joanna Budny, cyt.: "W odpowiedzi na pojawiające się pytania dotyczące budowy ścieżki rowerowej w Parku Solidarność łączącej wejście od ul. Nowowiejskiej i ul. św. Antoniego, która potencjalnie mogłaby być zlokalizowana na wałach przeciwpowodziowych biegnących wzdłuż rzeki Wolbórki, to z informacji przekazanych przez RZGW w Warszawie wiemy, że planują oni przebudowę wałów na tym odcinku rz. Wolbórki. Zwrócono się do nas z wnioskiem o wspólne działania w tym zakresie. Tak więc, ewentualnie wybudowana ścieżka rowerowa byłaby zniszczona podczas przyszłych robót modernizacyjnych.
Obecnie jesteśmy na etapie analizy dokumentów dotyczących ewentualnej pomocy w tym przedsięwzięciu. Chcemy by przy modernizacji wałów powstała w tym miejscu właśnie ścieżka rowerowa – będziemy to w naszych rozmowach uwzględniać". Tyle pani rzeczniczka.
Niestety dziś nie możemy podać nawet przybliżonego terminu, kiedy ta inwestycja mogłaby się rozpocząć.
Komentarze