Niedziela, 7 czerwca 2026, Imieniny: Ariadny, Jarosława, Roberta

 

borek mW 1. Lidze siatkówki mężczyzn rozpoczęła się faza play-off, w której o tytuł mistrza PLS 1. grają kluby, które po rundzie zasadniczej zajęły w tabeli miejsca od 1 do 8. W ćwierćfinale Lechia walczy MCKiS Jaworzno.


W ubiegły czwartek w Arenie Lodowej był blamaż i to w obiektywach telewizyjnych kamer. Druga drużyna uległa siódmej, grając zupełnie bez pomysłu. Na tym etapie rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw. W rewanżu w Jaworznie podopieczni trenerów Kamila Czapnika i Bartłomieja Rebzdy zrehabilitowali się i ograli gospodarzy 3:0. Decydujące starcie będzie już w ten czwartek. Tym razem omija nas telewizja. Mecz w Arenie Lodowej rozpocznie się 18.00. Lechia Tomaszów – MCKiS Jaworzno 1:3 (22:25, 25:18, 21:25, 18:25).

Skład Lechii: Dawid Suski (4 pkt), Wiktor Musiał (12), Marcel Hendzelewski (10), Jakub Nowak (10), Filip Balasz (11), Wiktor Przybyłek (13) i libero Dominik Jaglarski. Na zmiany wchodzili Adrian Kopij (3) i Przemysław Toma. Trener Kamil Czapnik, drugi trener Bartłomiej Rebzda, asystent trenera i jednocześnie kierownik drużyny Andrzej Zając, fizjoterapeutka Marta Płata i statystyk Sebastian Warda.


Tomaszowianie nie byli zbyt zadowoleni z układu tabeli po rundzie zasadniczej. Wprawdzie zajęli drugie miejsce, ale w parze ćwierćfinałowej wpadli na klub, z którym w tym sezonie jeszcze nie wygrali. W pierwszej rundzie w Tomaszowie Maz. Lechia przegrała z MCKiS-em 1:3 (28:30, 20:25, 25:22, 24:26), a w rewanżu w Jaworznie 0:3 (22:25, 19:25, 20:25). Liczyliśmy, że może w play-offach to się wreszcie zmieni, ale nic z tego. Lechici w miniony czwartek przedłużyli serię porażek. Początek meczu to długi okres wyrównanej gry ze zmieniającym się prowadzeniem, w którym obie drużyny mieszały solidne ciosy z prostymi błędami. Wynik zmienił się jednak w połowie seta. Goście odskoczyli na 13:15, a później przewagę powiększyli na 14:18 i już jej z rąk nie wypuścili. W drugiej odsłonie zobaczyliśmy całkiem inny mecz. Gospodarzom w końcu zaskoczyła zagrywka i dominowali na parkiecie od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego. Pewnie wygrali do 20 pkt.

Wydawało się wtedy, że podopieczni trenerów Czapnika i Rebzdy grę już poukładali i dalej będzie do przodu. Tymczasem szybko okazało się, że tomaszowianom dobrej energii wystarczyło tylko na jedną partię. W trzecim secie znów inicjatywę przejęli przyjezdni. Szybko wypracowali kilkupunktową przewagę, którą spokojnie dowieźli do końca. Czwarta odsłona była podobna do poprzedniej. Długo toczyła się wyrównana gra, ale z lekką przewagą jaworznian. W połowie seta lechici wrócili do dwupunktowego prowadzenia i w serca kibiców wlała się nadzieja, ale szybko zgasła. Od stanu 14:14 gospodarze przegrali sześć akcji z rzędu i było po meczu.


MCKiS – Lechia 0:3 (23:25, 20:25, 22:25).

Skład Lechii: Suski (3), Musiał (17), Hendzelewski (6), Nowak (10), Kopij (8), Przybyłek (11) i libero Jaglarski. Na zmianę wszedł Balasz (1).

Po pierwszej porażce tomaszowscy siatkarze nie ukrywali zawodu, ale zapewniali jednocześnie, że jadą do Jaworzna po zwycięstwo, po nadzieję na przedłużenie sezonu. I to im się w pełni udało. Lechici rządzili na parkiecie od pierwszego do końcowego gwizdka sędziego. Zaczęli mocny uderzeniem od wygrania dwóch akcji i później odskoczyli na 2:5. Wprawdzie gospodarze szybko doprowadzili do remisu 6:6 i dość długo toczyła się wyrównana walka ze zmieniającym się prowadzeniem, ale w końcówce to tomaszowianie znów odzyskali inicjatywę. Znów zyskali dwupunktową przewagę 21:23, a partię przy pierwszym setbolu zakończył Nowak skuteczną kontrą. W drugim secie początkowo inicjatywę mieli jaworznianie, ale od stanu 5:3 lechici wygrali pięć akcji z rzędu i tak wypracowanej przewagi już nie roztrwonili. Ba, jeszcze ją powiększyli do 12:18 i utrzymali do końca. W trzeciej odsłonie siatkarze trenerów Czapnika i Rebzdy dominowali wręcz na parkiecie od początku. Szybko zyskali czteropunktową przewagę 4:8, którą jeszcze powiększyli do 5:10 i 6:11. Gospodarze podrywali się jeszcze do walki. Zmniejszali straty, doprowadzili do wyrównania 13:13, a nawet objęli prowadzenie 15:14. Wtedy jednak nastąpił ponowny szturm tomaszowian. Musiał skończył atak, wszedł na zagrywkę i lechici wygrali kolejne 3 piłki. Po błędach naszych siatkarzy jaworznianie ponownie odrobili straty na 21:21, ale po chwili po dobrym bloku Przybyłka Lechia znów miała przewagę i pewne zwycięstwo stało się faktem.Najlepszym siatkarzem meczu (MVP) został Musiał, który był najlepiej punktującym zawodnikiem na boisku. Tomaszowianin zdobył siedemnaście punktów w tym 3 asami serwisowymi. Dołożył punktowy blok  i jeden wyblok. Atakował ze skutecznością 52 procent.

  • Decydujące starcie w Arenie Lodowej

Ćwierćfinały są rozgrywane do dwóch wygranych meczów, a w starciu Lechii z Jaworznem jest remis 1:1.  Konieczny jest więc trzeci pojedynek, który rozegrany już 17 kwietnia w Arenie Lodowej. Czwartkowe spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00.

  • Wszędzie na remis

Pierwsza runda play-off sypnęła niespodziankami. W pierwszych meczach z wyżej notowanych drużyn we własnej hali wygrali tylko trzeci w tabeli Czarni Radom, którzy pokonali szóstego Mickiewicza Kluczbork 3:1 (23:25, 25:19, 25:22, 25:20). Ale w rewanżu w Kluczborku górą był Mickiewicz 3:2 (25:19, 24:26, 25:23, 22:25, 15:11). W pozostałych parach liderujący po fazie zasadniczej ChKS Chełm przegrał u siebie ósmą Visłą 2:3 (22:25, 23:25, 25:10, 25:21, 13:15). Za to w rewanżu w Bydgoszczy lepsi - też po tie-breaku - okazali się goście 2:3 (23:25, 46:44, 22:25, 25:19, 10:15). W ostatniej parze BBTS najpierw w Bielsku-Białej uległ KPS-owi gładko 0:3 (24:26, 16:25, 23:25), by w rewanżu w Siedlcach wygrać  z sąsiadem w tabeli 3:2 (25:21, 15:25, 25:23, 23:25, 15:13).

  • Dla nich po sezonie

Pozostałe drużyny zakończyły sezon. Kolejne trzy kluby: Avia Świdnik, Astra Nowa Sól i Anioły Toruń z miejsc od 9 do 11 mają zapewnione miejsce w 1 lidze na kolejny sezon. Grono pierwszoligowców opuściły: REA BAS Białystok, AZS AGH Kraków i Olimpia Sulęcin. SMS PZPS Spała, choć jest w tabeli przedostatni, nie spada. Decyzją PZPS uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego mają zapewnioną stałą rywalizację z pierwszoligowcami.

fot. Kamil Borkowski

Pin It

Komentarze





pajpress ogłoszenia

Naprawa sprzętu AGD

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Materiały Urzędu Miasta

TIT - Tomaszowski Informator Tygodniowy
Agencja Wydawnicza PAJ-Press

ul. Długa 82
97-200 Tomaszów Mazowiecki,
tel. 44 724 24 00 wew. 28 (biuro ogłoszeń)
tel. kom. 609-827-357, 724-496-306

WYRÓŻNIONE

Zrobili film o Tatrach

Jeśli ktoś, czytając tytuł pomyślał...

Żelechlinek zaprasza na miodobranie 

XVII Powiatowe Miodobranie odbędzie...

Zabawa na Niebrowie

Parafialny festyn przy Kościele św...

Wypadek na quadzie

15-letni chłopiec kierujący czterok...

Święto najmłodszych druhów

...czyli strażaków dziecięcych i mł...

Spacer szlakiem tomaszowskich Żydów 

To będzie już kolejne spotkanie z h...

Takie i inne zdarzenia zaaranżowano...

Ratownicy mogą wyjechać nad morze!

Tam latem bez problemu dostaną zatr...

Poszukiwania na zalewie

Na szczęście to były tylko ćwiczeni...

Pół wieku pod żaglami

Piotrkowski Okręgowy Związek Żeglar...

NAJNOWSZE

Dwa miliony kur przyjedzie do Twardej!

W pobliżu osiedla w tej miejscowośc...

Pół wieku pod żaglami

Piotrkowski Okręgowy Związek Żeglar...

Ratownicy mogą wyjechać nad morze!

Tam latem bez problemu dostaną zatr...

Kiedy? Gdzie? Co?

Wydarzenia w Tomaszowie Mazowi...

Biblioteki w czerwcu

W najbliższą oraz trzecią sobo...

Czerwcowe Bajanie na szklanym ekranie

Oddział dla Dzieci i Młodzieży...

Dobry pomysł to za mało – jak zdobyć grant?

Spotkanie edukacyjne pod powyższym ...

Lato w mundurze

W poniedziałek, 8 czerwca rozpocząć...

Zabawa na Niebrowie

Parafialny festyn przy Kościele św...

Zrobili film o Tatrach

Jeśli ktoś, czytając tytuł pomyślał...

WYDARZENIA

Pół wieku pod żaglami

Piotrkowski Okręgowy Związek Żeglar...

Poszukiwania na zalewie

Na szczęście to były tylko ćwiczeni...

Takie i inne zdarzenia zaaranżowano...

30. Bieg Trzeźwości

W Parku Bulwary w niedzielę, 24 maj...

Bawili się na charytatywnej majówce

W niedzielę, 24 maja Wielka Majówka...

Jubileusz Aleksandra Dutkiewicza 

Obchody 55-lecia pracy twórczej art...

Przeżyli ze sobą ponad 50 i 60 lat

Wzruszająca uroczystość odbyła się ...

Wiceministra zdrowia odwiedziła TUTW

Katarzyna Kacperczyk, pochodząca z ...

Mamo, jesteś najlepsza

Taki tytuł nosił koncert, w którym ...

Rambit ekologiczny w Rzeczycy

Wydarzenie odbyło się 21 i 22 maja...