Wtorek, 22 października 2024, Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa

michalina mMichalina Jasińska (WOPR Tomaszów) trzy razy stawała na podium mistrzostw Europy juniorów w ratownictwie wodnym. Wywalczyła dwa srebrne i brązowy medal.

Czempionat Starego Kontynentu został rozgrywany w miejscowości Riesa w Niemczech.  Reprezentacja Polski (w składzie z Michaliną) zaczęła od srebrnego medalu w konkurencji symulowanej akcji ratowniczej.  Drużyna kobiet (w tej też była M. Jasińska) zdobyła tytuł wicemistrzyń Europy w sztafecie 4x50 m z przeszkodami. Michalinie przypadł w rywalizacji drużynowej jeszcze brązowy medal. Indywidualnie zajęła piąte miejsce na 200 m.

Michalina pokazała się z bardzo dobrej strony. Udało jej się zrealizować pierwszy cel, jakim było zdobycie medalu mistrzostw Europy.  Cała polska reprezentacja spisała się na tych zawodach znakomicie. Teraz cała kadra będzie się przygotowywać do mistrzostw świata w Australii. Wyjazd już 23 sierpnia, wiąże się z dużymi kosztami. Dlatego ponawiamy apel do władz miasta i powiatu o wsparcie zawodniczki, która reprezentuje Tomaszów i powiat tomaszowski - mówi Damian Błaszczyk, prezes WOPR w Tomaszowie.