Około 20 wystawców z całej Polski w miniony weekend (7 i 8 marca) prezentowało w pałacu Ostrowskich w Tomaszowie swoje kolekcje skał, skamieniałości i minerałów oraz wyroby jubilerskie, ceramiczne i korzenioplastykę podczas jedenastej już edycji wystawy-giełdy zatytułowanej "Skarby Ziemi".
Chętni mogli je nie tylko oglądać, ale i zakupić, choć ceny niektórych mogły przyprawić o zawrót głowy. Za szczególnie unikatowe okazy bądź wyjątkowo piękną biżuterię trzeba było zapłacić nawet kilkaset złotych. Ale były też mniej cenne minerały i skamieniałości, których ceny zaczynały się już od kilku złotych. Wśród prezentowanych okazów wzrok zwiedzających przykuwały m.in. amonity i meteoryty, urugwajskie ametysty, kryształy górskie, lazuryty z Chile, polskie krzemienie pasiaste, opale, tygrysie oczy i inne.
Przy okazji można było poznać właściwości poszczególnych minerałów, a także miejsca i sposób ich powstawania. Panie kusiły stoiska z biżuterią, zwłaszcza te, na których królowały kamienie szlachetne oprawione w srebro lub skórę, którym jubilerzy nadali oryginalne formy wisiorów, brosz czy bransolet.
Giełdzie towarzyszył wykład Moniki Burdki pn. "ABC zbieracza minerałów", a każde dziecko, które w weekend odwiedziło muzeum, otrzymało kamyk na szczęście. Wśród zwiedzających, których przez dwa dni trwania wystawy przewinęło się około czterystu osób, rozlosowano nagrody od wystawców.