kaczkaW czasie spacerów po rezerwacie Niebieskie Źródła wielu rodziców zachęca swoje pociechy do dokarmiania kaczek. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że zazwyczaj "serwują" ptakom pieczywo.

W rezerwacie ustawione są tabliczki, na których widnieje informacja o zakazie karmienia kaczek i łabędzi chlebem. Niestety ich usytuowanie i liczba sprawiają, że informacja nie trafia do wszystkich bądź po prostu jest lekceważona.

Jak wskazują liczne źródła naukowe, pieczywo bardzo syci te zwierzęta, przez co ich dieta uboga jest w witaminy D i E przy jednoczesnym nadmiarze węglowodanów i białek. To z kolei doprowadza ptaki do schorzenia zwanego "anielskim skrzydłem".

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It
Dodaj komentarz
Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.

Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty