Policyjny koń Hipol z Zespołu Konnego tomaszowskiej policji w Smardzewicach przeszedł na zasłużoną emeryturę. Teraz będzie odpoczywał wkon ośrodku dla weteranów.

Za miesiąc ogier skończy 26 lat. Już jako trzylatek trafił do służby. Był najstarszym koniem w policji. Jego ostatnim jeźdźcem była sierż. sztab. Agnieszka Walczak, która służyła z nim przez ostatnie siedem lat. Podczas pożegnania nie kryła łez wzruszenia. Towarzyszyła mu w podróży do ośrodka w Gierłatowie (w Wielkopolsce). Hipol zamieszkał w "Zakątku dla weteranów", gdzie w dobrych warunkach będzie mógł spędzić pozostałe lata swojego życia.

- To było trudne rozstanie dla mnie i dla Hipola. Jestem w stałym kontakcie z jego nowymi opiekunami. Cieszę się, że dobrze się odnalazł w nowym środowisku. Na pewno o nim nie zapomnę i będę się starała jak najczęściej go odwiedzać - mówi A. Walczak.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It
Dodaj komentarz
Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.

Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty