Martta węg mTrwają przygotowania do planowanej już od roku wystawy zatytułowanej "Źródła. Martta Węg. Malarstwo" w tomaszowskim muzeum. Jeśli tym razem planów po raz kolejny nie pokrzyżuje pandemia i obostrzenia, obrazy tomaszowianki będą u nas już niedługo do obejrzenia.

O Marcie Węgrzynowskiej (Martta Węg) można powiedzieć wiele. Ona sama mimo sukcesów pozostaje skromna, miła i pełna szacunku do źródeł - tych właśnie źródeł jej bycia, artystycznej wrażliwości na świat i przyrodę, na ludzi, które zrodziły się właśnie w jej rodzinnym mieście.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It
Dodaj komentarz
Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.

Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty