Na bieżąco

Tylko 115 osób stanęło na starcie biegu ulicznego w Tomaszowie

W niedzielę odbył się XXXIX Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego. Na dystansie 10 km drugi raz rzędu zwyciężył reprezentant Tomaszowa. Patryk Stypułkowski pokonał trasę w czasie 33 minuty 15 sekund. Na trzecim stopniu podium stanął tomaszowianin Krystian Urbaszek. Wśród pań wygrała łodzianka Monika Kaczmarek (Asics Frontrunner Polska) – 36.15. Najlepszą tomaszowianką była Marta Glapińska.

Już prawie czterdzieści pięć lat w Tomaszowie odbywa się bieg poświęcony Bronisławowi Malinowskiemu, wybitnemu polskiemu sportowcowi, mistrzowi olimpijskiemu z Moskwy na dystansie 3.000 km z przeszkodami. Popularny "Bronek" we wrześniu 1981 roku zginął w wypadku samochodowym na moście w rodzinnym Grudziądzu.