Na bieżąco

chirk mKochani! Pani Kaziu, Panie Andrzeju, Drogi Seniorze…

Postanowiłem napisać do Was ten list... Powoli kończy się tegoroczny Wielki Post. Nikt z nas w Środę Popielcową nie był w stanie przewidziećtakiego biegu wydarzeń, że cały świat będzie musiał się zatrzymać, a marzenie, dotyczące końca pandemii, połączy wszystkich ludzi. Dla nas wszystkich,obecna sytuacja jest nowa, zaskakująca i w pewnym sensie przerażająca. Obrazy z Włoch i z Hiszpanii budzą lęk, szczególnie o Wasze zdrowie Seniorzy. Kocham Was i martwię się o Was!


Doskonale wiecie, że od wielu lat,szczególnie w tym przedświątecznym okresie, spotykam się chętnie z Wami. Zawsze z wielką radością wybieram się na takie spotkania (właśnie wtedyprzytulamy się z babciami Emilką, Donatą, Anią, Marysią, Krysią…). Wiem, jak jesteśmy sobie bliscy. Wielu z Was traktuje mnie jak swojego wnuka. Odczuwam to zwłaszcza wtedy, gdy upominacie mnie, że przychodzę bezczapki na głowie.Dziś świat i nasze miasto są w zupełnie innych realiach. Wiem, jak ważnedla Was są te nasze spotkania, jak wiele robicie dobrego, jak pomagacie w taklicznych inicjatywach, które są podejmowane w naszym mieście. Wasza siłażycia inspiruje często wielu młodych. Na Was zawsze możemy liczyć. Wiem też, że spotkania w klubach i stowarzyszeniach, do których należycie, a takżetak istotne uczestniczenie w Mszach Świętych i nabożeństwach w Waszychkościołach, samodzielnie robione zakupy są tymi przestrzeniami, w którychczujecie się niezależni od innych i tym samym wolni. Każdy z nas tej wolnościpotrzebuje i chroni ją jak przysłowiowej świętości.To wszyscy rozumiemy, ale z troski i miłości chciałbym Was dziśpoprosić, żebyście pozostali w domach. To bardzo ważne! Przed nami, jakufam, jeszcze wiele okazji do ciepłych spotkań, w tych wszystkich miejscach,gdzie nam po prostu dobrze być razem.
Pozwólcie nam - młodszym dziś odwdzięczyć się Wam, za trud i Waszążyciową mądrość, i służyć Wam pomocą. Proszę, skorzystajcie z naszychpropozycji, aby całkowicie darmo zrobić Wam zakupy, czy pójść do apteki poleki. Pozwólcie sobie pomóc. Pozwólcie odrobić nam – młodszym, ważną lekcję z miłości do bliźniego.Wierzę, że świat zatrzymał się po coś… mamy na nowo zobaczyć siebie,poznać i docenić każdy dzień, aby zrozumieć, co jest tak naprawdę ważne wnaszym życiu.Ściskam Was, modlę się za Was i tęsknię za Wami, licząc na to, że szybko się spotkamy. Zaufajcie mi! Proszę! Zostanie w domu, bo to bardzo ważne! 


 Wasz Ksiądz Grześ.

Pin It
Dodaj komentarz
Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.

Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty