Rozkręciły się rozgrywki I Ligi Bilardowej, w której występuje drużyna Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki. Na początku czerwca drugoligowcy grali podczas drugiego zjazdu w Łodzi.Tomaszowianie spisali się znakomicie. Wygrali wszystkie mecze i są wiceliderami tabeli. O awans do Ekstraklasy walczy 10 ekip.
Tomaszowscy bilardziści w rozgrywkach o drużynowe mistrzostwo Polski przez 17 lat rywalizowali w ekstraklasie, aż w 2021 r. z niej spadli. W kolejnym sezonie mieli powalczyć o powrót na najwyższy szczebel, ale wypadli słabo. W I lidze zajęli dopiero czwarte miejsce. Ten sezon ma być lepszy, a jego początek napawa optymizmem.
I Polska Liga Bilardowa w sezon 2023 weszła w nowej formule. Rozgrywki zaplecza Ekstraklasy mają charakter centralny i składają się z trzech dwudniowych zjazdów.
Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp