regatyW nadchodzącą sobotę (16 września) odbędą się regaty O Błękitną Wstęgę Zalewu Sulejowskiego, w których głównym trofeum ma być puchar prezesa PtOZŻ. Będą to już 46 zawody, zorganizowane Piotrkowski Okręgowy Związek Żeglarski z siedzibą w Tomaszowie. Regaty te tradycyjnie kończą oficjalny sezon wodniacki na naszym zbiorniku.


Bazę zawodów organizatorzy założą jak zwykle w porcie jachtowym "Maruś" koło zapory w Swolszewicach Małych. Zapisy przyjmowane będą od godz. 9.00, a rozpoczęcie regat zaplanowane jest na godz. 12.00. Trasa uzależniona jest od warunków wietrznych. Najczęściej jest to trójkąt i śledź.

 

Błękitną Wstęgę zdobędzie jacht, który pierwszy minie linię mety bez względu na klasę, ale z tej rywalizacji wyłączone są jachty wielokadłubowe. Jeśli pojawią się co najmniej trzy, to zostanie dla nich zrobiona oddzielna klasa.

Pin It
Dodaj komentarz
Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.

Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty