dz pol mMieszkam przy tej ulicy 40 lat. Kiedy wprowadzałem się do wzniesionego z elementów typu szczecińskiego pierwszego bloku w Tomaszowie, na początku ulicy od strony Warszawskiej stały już bloki z elementów OWT (oszczędnie, wydajnie, tanio). Czy ulica miała już nazwę?

Nie pamiętam, ale trochę mnie ta nazwa później dziwiła. Czemu? W radiu i telewizji często emitowano piosenkę "Wszystkie dzieci nasze są", śpiewaną przez Majkę Jeżowską. I tak już 40 lat patrzę z okien na część ulicy od zbiegu ul. Zawadzkiej do Warszawskiej. Nie było sklepów, "Domu Rolnika" (obecnie też już nie ma), nie było garaży na polu pomiędzy ulicami Dzieci Polskich i Zawadzką. Powoli powstawało osiedle nazwane Niebrów Zachód. Zrobiono po kawałku nawierzchnie jezdni i chodników, zrobiono byle jak, wedle ówczesnej technologii, trotuary były z różnego materiału - z płyt, betonu czy asfaltu. Asfalt jezdni łatano co roku. Wreszcie doczekałem się przebudowy ulicy i tak jak większość mieszkańców cieszyłem się. Tę radość przyćmiły efekty tej przebudowy, o czym pisałem już trzykrotnie.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It
Dodaj komentarz
Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.

Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty