jagodka mPrzełom lat 60/70 był czasem, w którym sporo się w Polsce działo. Kończyła się "gomółkowszczyzna", a w Katowicach rósł w siłę Edward Gierek, który pełnił w krajowym systemie partyjno-rządowym szereg ważnych funkcji. Funkcje te wymagały częstych podróży Gierka do Warszawy.

Jedyna droga do stolicy wiodła przez Tomaszów. Zdarzyło się kiedyś, że towarzysze wracający w sobotni wieczór na Śląsk zapragnęli posilić się lub raczej napić. Zajazdów przy drogach, nawet tych głównych, nie było, trzeba było znaleźć restaurację w mijanych miastach. Razu pewnego wypadło na Tomaszów i PSS-owską "Jagódkę".

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It
Dodaj komentarz
Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.

Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty