Cykliści narzekają, że ścieżki rowerowe w naszym mieście budowane są w sposób mało przemyślany. W pewnym momencie po prostu się kończą, nie prowadząc do żadnego miejsca docelowego. Niektóre z nich są nieoznakowane. Inne z kolei przecinają jezdnie w taki sposób, że dochodzi do zagrożenia w bezpieczeństwie ruchu drogowego. Sprawą ścieżek i ciągów pieszo-rowerowych zainteresował się radny miejski Andrzej Wodziński.

Według A. Wodzińskiego przy rozbudowie ścieżek rowerowych powinno brać się pod uwagę przede wszystkim bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Radny uważa, że ciągi pieszo-rowerowe powinny biec w bezpośrednim sąsiedztwie ulicy. Zwraca uwagę na przepis kodeksu drogowego, który mówi, że kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Dodaj komentarz
Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.

Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty